Zamknij

Pogoda: Na termometrach do 14 stopni. Miejscami spadnie śnieg

Redakcja
27.02.2019 06:47
Pogoda: Na termometrach do 14 stopni. Miejscami spadnie śnieg
fot. Ventusky

Pogoda w środę, 27 lutego. Na krańcach wschodnich temperatura sięgnie 7 stopni. Na pozostałym obszarze Polski termometry pokażą do 14 stopni Celsjusza. Wiatr z kierunków zachodnich umiarkowany, na północy silniejszy, w porywach do 50-60 km/h.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Pogoda w Polsce jest kształtowana przez rozległy wyż z centrum Niemiec. Nad północną połową kraju zaznaczy się strefa ciepłego frontu atmosferycznego, związana z niżem znad północnej Skandynawii. Z zachodu napłynie ciepłe powietrze polarne morskie.

Pogoda w środę – 27 lutego

W środę na wschodzie zachmurzenie duże i miejscami opady deszczu, początkowo również deszczu ze śniegiem i śniegu. Na pozostałym obszarze zachmurzenie małe i umiarkowane. Rano na zachodzie miejscami mgły ograniczające widzialność do 300 metrów.

Temperatura maksymalna od 5 st. C, 6 st. C na wschodzie do 13 st. C, 14 st. C na południowym zachodzie. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, nad morzem dość silny i porywisty, wysoko w górach w porywach do 65 km/h, północno-zachodni i zachodni.

W nocy zachmurzenie małe i umiarkowane, jedynie nad ranem na krańcach północno-wschodnich duże i tam słabe opady deszczu. Temperatura minimalna od 1 st. C, 3 st. C na wschodzie do 4 st. C na zachodzie i nad morzem. 

Zobacz także

27 lutego w Warszawie początkowo zachmurzenie duże, później umiarkowane. Temperatura maksymalna 10 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, zachodni. W nocy zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura minimalna 3 st. C. Wiatr umiarkowany, okresami porywisty, zachodni.

RadioZET.pl/PAP/DG