Zamknij

Zimowy początek roku. Spadnie nawet 20 cm białego puchu [POGODA]

Redakcja
02.01.2019 07:00
Zimowy początek roku. Spadnie nawet 20 cm białego puchu [POGODA]
fot. PIOTR KAMIONKA/REPORTER

Pogoda w środę. 2 grudnia czeka nas ciąg dalszy zimowej aury. Temperatura w wielu miejscach kraju nie przekroczy zera stopni. Uwaga na silny wiatr. 

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Jak informuje IMGW, Polska znajduje się na skraju niżu znad Estonii, z półoncy napływa mroźna, arktyczna masa powietrza.

Pogoda w środę 

2 stycznia zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Miejscami przelotne opady śniegu, a na wybrzeżu także deszczu ze śniegiem. Prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej na południu miejscami do 10 cm. W rejonach podgórskich i w Karpatach opady śniegu miejscami o umiarkowanym natężeniu i tam przyrost pokrywy śnieżnej do 20 cm.

Temperatura maksymalna od 1 st. na wschodzie do 2 st. w centrum, na zachodzie i wybrzeżu. W rejonach podgórskich od -3 st. do 0 st. Wiatr dość silny, w całym kraju porywisty, w porywach do 70 km/h, północno-zachodni i północny.

Na wybrzeżu i na Mazurach wiatr okresami silny i bardzo silny (od 40 km/h do 55 km/h), w porywach do 80 km/h, a na wybrzeżu wschodnim lokalnie do 95 km/h. Wysoko w górach porywy wiatru do 130 km/h. W górach zawieje i zamiecie śnieżne.

Zobacz także

Ostrzeżenia trzeciego stopnia przed wzrostem poziomów morza powyżej stanów alarmowych dla województw pomorskiego i zachodniopomorskiego wydał we wtorek Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Alert obowiązuje do 3 stycznia. 

Prawdopodobieństwo wystąpienia zagrożeń oceniono na 95 proc.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ: Atak zimy? Sprawdź, jak wzmocnić odporność organizmu!

RadioZET.pl/PAP/IMGW/DG