Zamknij

Pogoda: pochmurna środa. Na termometrach nawet 11 stopni

Redakcja
06.03.2019 06:57
Pogoda: pochmurna środa. Na termometrach nawet 11 stopni
fot. Shutterstock

Pogoda w środę, 6 marca. Ponownie zrobi się ciepło. Poniżej 10 stopni będzie jedynie w północno-wschodniej części kraju. Wiatr umiarkowany z kierunków południowych, po południu nasilający się. Lokalnie możliwe słabe opady deszczu.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Zagłosuj

Najgorsza pora roku to:

Liczba głosów:

Polska jest pod wpływem wyżu z centrum nad Bałkanami, ale po południu od zachodu nasuwać się zacznie zatoka niżu znad Wielkiej Brytanii wraz ze strefą ciepłego frontu atmosferycznego. Z zachodu napływać będzie polarne morskie powietrze.

Pogoda w środę

6 marca synoptycy prognozują zachmurzenie duże, zwłaszcza na północy i wschodzie kraju, gdzie miejscami występować będą słabe opady deszczu lub deszczu ze śniegiem. Później zachmurzenie stopniowo będzie się zmniejszać do umiarkowanego, na południowym zachodzie do małego, jedynie na Pomorzu i miejscami na zachodzie ponownie wzrośnie do dużego.

Temperatura maksymalna od 3°C na krańcach północno-wschodnich do 11°C na południowym zachodzie i południu. Wiatr słaby i umiarkowany, jedynie nad morzem umiarkowany i dość silny, na zachodzie południowy, na pozostałym obszarze zachodni, skręcający na południowo-zachodni i południowy.

W Warszawie w środę zachmurzenie umiarkowane i duże. Początkowo słabe opady deszczu. Temperatura maksymalna 7°C. Wiatr słaby, początkowo zachodni, po południu skręcający na południowy.

Ciśnienie w południe, w Warszawie, wyniesie 1002 hPa i będzie spadać.

RadioZET.pl/PAP/DG