Zamknij

Pogoda w środę. 23 stycznia mróz i słabe opady śniegu

Redakcja
23.01.2019 07:07
Pogoda w środę. Prognoza na 23 stycznia
fot. LUKASZ SOLSKI/East News

Jaka pogoda czeka nas w środę? 23 stycznia w całym kraju temperatura nie powinna przekroczyć zera. Na południu i wschodzie możliwe słabe opady śniegu.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

W środę Europa Wschodnia znajduje się pod wpływem wyżu znad zachodniej Rosji, a Półwysep Iberyjski i Irlandia jest na skraju rozległego wyżu znad Atlantyku. Resztę kontynentu obejmują niże z ośrodkami nad Korsyką, Francją i Morzem Norweskim. Polska jest w zasięgu klina wyżu znad Rosji, w tej samej masie powietrza pochodzenia arktycznego. Ciśnienie początkowo będzie spadać, potem zacznie rosnąć.

Pogoda w środę 

Synoptycy prognozują 23 stycznia zachmurzenie duże. Większe przejaśnienia pojawią się głównie na północy i zachodzie kraju. Na południu i wschodzie słabe opady śniegu.

W środę temperatura maksymalna od -6°C na Suwalszczyźnie i Przedgórzu Sudeckim, około -5°C, -4°C w centrum i na południu kraju do -1°C Pomorzu Zachodnim. Wiatr słaby i umiarkowany, wschodni i południowo-wschodni.

Pogoda Warszawie w środę będzie zachęcać do zimowych spacerów. Na niebie dużo przejaśnień. Możliwe słabe opady śniegu. Temperatura maksymalna -4°C. Wiatr słaby, wschodni. Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 997 hPa i będzie rosło.

CZYTAJ TAKŻE: Domowe sposoby na zimowe przeziębienie

RadioZET.pl/PAP/IMGW/DG