Zamknij

Przelotne deszcze i burze. Pogoda w środę

10.07.2019 07:17
Przelotne deszcze i burze. Pogoda w środę
fot. mykhailo pavlenko/Shutterstock

Pogoda w środę nie rozpieszcza – meteorolodzy prognozują głównie przelotne opady deszczu. Spodziewać można się także burz. Maksymalna temperatura wyniesie 23 stopnie Celsjusza.

Zobacz także

Najbliższe dni pod względem pogody nie będą przypominały wakacji, a raczej jesień. Termometry nie wskażą więcej niż 25 st. C., a spodziewać się możemy deszczy i burz. Wiatr też nie próżnuje – np. na Suwalszczyźnie osiągnie on prędkość do 60-80 kilometrów na godzinę. Jeżeli zaś chodzi o opady, w środę spadnie maksymalnie 10 litrów deszczu na metr kwadratowy – informuje TVN Meteo.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Warunki biometeorologiczne będą dziś raczej niekorzystne. W całym kraju odczuwalny będzie komfort termiczny, jednak w północno-wschodniej części kraju wilgotność powietrza przekroczy 90 procent.

Prognoza IMGW

IMGW informuje, że nad zachodnią Rosją, Adriatykiem i Wyspami Brytyjskimi znajdują się ośrodki niżowe. Zachodnia część Europy jest pod wpływem klina Wyżu Azorskiego, który łączy się z wyżem nad Morzem Norweskim. Polska jest na skraju wspomnianego niżu znad Rosji, a na wschodzie kraju zaznaczy się strefa frontu okluzji. Z północnego zachodu nadal napływa chłodne i wilgotne powietrze polarne morskie.

Zobacz także

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 997 hPa i będzie się nieznacznie wahać.

Zobacz także

W środę będzie zachmurzenie umiarkowane i duże. Przelotne opady deszczu, po południu miejscami, zwłaszcza na wschodzie kraju, burze. Prognozowana wysokość opadów miejscami, głównie na wschodzie, od 10 mm do 15 mm. Temperatura maksymalna od 16°C na północnym wschodzie, około 20°C w centrum, do 22°C miejscami na zachodzie. Wiatr umiarkowany, miejscami dość silny, w porywach do 60 km/h, zachodni i północno-zachodni. W czasie burz porywy wiatru do 65 km/h.

Pogoda w nocy

W nocy ze środy na czwartek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i lokalnymi rozpogodzeniami. Miejscami przelotne opady deszczu. Wysoko w Tatrach możliwe przelotne opady śniegu. Temperatura minimalna od 8°C do 11°C, cieplej miejscami nad morzem, około 13°C, a chłodniej na terenach podgórskich od 6°C do 8°C. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-zachodni i zachodni.

Pogoda w Warszawie

W Warszawie w środę zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Okresami przelotne opady deszczu, możliwa słaba burza. Temperatura maksymalna 18°C. Wiatr umiarkowany, okresami porywisty, północno-zachodni i zachodni. W czasie burzy możliwe porywy wiatru do 60 km/h. W nocy zachmurzenie umiarkowane, okresami duże i wtedy słabe przelotne opady deszczu. Temperatura minimalna 10°C. Wiatr słaby, okresami umiarkowany, północno-zachodni. W czwartek zachmurzenie umiarkowane, okresami duże i słabe przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna 21°C. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-zachodni

Pogoda dla wybranych miast

W Trójmieście zmienne zachmurzenie oraz niewielki, przelotny deszcz. Termometry wskażą maksymalnie 19 stopni Celsjusza.  W Krakowie również można spodziewać się zmiennego zachmurzenia i przelotnych opadów, ale temperatura nieco wyższa – maksymalnie wyniesie ona 20 st. C.

Zobacz także

Termometry w Poznaniu, oprócz zachmurzenia i deszczu, odnotują maksymalną temperaturę 22 st. C. We Wrocławiu podobnie– zachmurzenie i przelotne opady, a w najcieplejszym momencie będą 22 stopnie.

 

RadioZET.pl/PAP/TVN Meteo