Zamknij

Dziś odpoczniemy od upału. Prognoza na środę

Joanna Zaremba
03.07.2019 07:37
Dziś odpoczniemy od upału. Prognoza na środę
fot. Nabincha/Shutterstock

W środę odpoczniemy od upałów – sygnalizują synoptycy. Możemy spodziewać się przelotnych opadów deszczu a termometry wskażą maksymalnie 25 stopni Celsjusza.

Pogoda w środę miło nas zaskoczy. Poziom wilgotności powietrza będzie najwyższy na północy Polski – osiągnie około 80 procent. Odczuwalny będzie komfort termiczny – informuje TVN Meteo. Warunki biometeorologiczne również będą korzystne.

Prognoza IMGW

Jak informuje IMGW, dzięki rozległemu klinowi wyżu znad Atlantyku przeważający obszar Europy znajduje się w obszarze podwyższonego ciśnienia. Europa Północna i Północno-Wschodnia są pod wpływem niżów z ośrodkami nad Islandią oraz nad Morzem Białym, w obszarze obniżonego ciśnienia znajdują się również Bałkany. Przeważający obszar kraju jest w obszarze podwyższonego ciśnienia, jedynie na północy zaznacza się wpływ niżu znad Morza Białego. Napływa chłodne powietrze polarne morskie.

Ciśnienie w południe w Warszawie wyniesie 1005 hPa i będzie się wahać.

Zobacz także

W środę na północy zachmurzenie umiarkowane okresami duże i miejscami przelotne opady deszczu. Na pozostałym obszarze zachmurzenie na ogół umiarkowane. Temperatura maksymalna od 16 st.C, 17 st.C na północy oraz na Podhalu do 22 st.C, 23 st.C na południowym zachodzie. Wiatr umiarkowany i porywisty, na północy kraju oraz nad morzem dość silny, w porywach do 60 km/h, północno-zachodni i zachodni. Wysoko w górach porywy wiatru do 60 km/h.

Pogoda w nocy

W nocy na północy zachmurzenie umiarkowane, okresami duże. Miejscami przelotne opady deszczu. Na pozostałym obszarze zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura minimalna od 8 st.C, 9 st.C na północy, od 10 st.C do 11 st.C na przeważającym obszarze kraju do 13 st.C, 14 st.C nad morzem. Chłodniej tylko w kotlinach górskich, od 6 st.C do 8 st.C. Wiatr słaby i umiarkowany, nad morzem dość silny, w porywach do 60 km/h, zachodni.

Pogoda w stolicy

W środę w Warszawie zachmurzenie umiarkowane. Temperatura maksymalna 21 st.C. Wiatr umiarkowany, okresami porywisty, zachodni. W nocy zachmurzenie umiarkowane. Temperatura minimalna 11 st.C. Wiatr słaby i umiarkowany, zachodni.

Zobacz także

W czwartek w stolicy zachmurzenie umiarkowane, okresami duże. Temperatura maksymalna 20 st.C. Wiatr umiarkowany i porywisty, zachodni.

Pogoda dla większych miast

W Trójmieście maksymalnie 19 st. C i przelotny deszcz. W Krakowie zobaczymy zachmurzone niebo a na termometrze – temperaturę do 24 st. C. Z kolei w Poznaniu maksymalnie 21 stopni i małę zachmurzenie.

Zobacz także

Wrocławianie zmierzą się dziś z temperaturą do 23 st. C. oraz niewielkim zachmurzeniem

RadioZET..pl/PAP/IMGW/TVN Meteo