Zamknij

Rośnie stan wody na Bugu. IMGW wydaje czerwone alerty

Redakcja
30.01.2019 15:06
Rośnie stan wody na Bugu. IMGW wydaje czerwone alerty
fot. Pixabay

Pogoda w środę. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał w środę ostrzeżenie hydrologiczne trzeciego stopnia dla dwóch województw. 

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Alerty trzeciego stopnia wydano dla województwa mazowieckiego i podlaskiego.

Ostrzeżenie hydrologiczne trzeciego stopnia oznacza, że stany wody (obserwowane lub prognozowane) układają się w strefie powyżej stanów alarmowych.

Jak wyjaśnia IMGW, przewidywany wzrost poziomu wody powyżej stanów alarmowych wynika z piętrzenia się wody na Bugu, które powoduje lód.

pogoda
fot. IMGW

Pogoda w środę 

30 stycznia temperatura maksymalna od -2°C do 2°C. Wiatr słaby i umiarkowany, w obszarach podgórskich Sudetów i w Sudetach okresami porywisty, miejscami powodujący zamiecie śnieżne, południowo-wschodni i wschodni.

Zobacz także

W nocy ze środy na czwartek synoptycy prognozują zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, a na południowym zachodzie kraju również z rozpogodzeniami. Miejscami na wschodzie i w północnej połowie kraju słabe opady śniegu, a na krańcach południowo-wschodnich możliwe również opady marznącego deszczu lub mżawki, powodujące gołoledź.

Temperatura minimalna od -7°C do -2°C, chłodniej na terenach podgórskich, od -10°C do -7°C. Wiatr słaby, nad morzem umiarkowany, południowo-wschodni i wschodni.

RadioZET.pl/PAP/IMGW/DG