Zamknij

Pogoda na weekend: Drastyczna zmiana. Deszcz i lokalne przymrozki

Redakcja
19.10.2018 22:59
Pogoda
fot. STANISLAW KOWALCZUK/East News

Pogoda w weekend będzie zachęcać do pozostania w domu. Synoptycy zapowiadają opady deszczy i spadek temperatur. Kierowcy muszą uważać na poranne mgły ograniczające widoczność. 

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Jak informuje IMGW, przeważająca część Europy jest pod wpływem wyżów znad Atlantyku oraz znad zachodniej Rosji. Tylko krańce północne oraz południowe kontynentu są pod wpływem niżów. Polska jest w zasięgu klina Wyżu Azorskiego, tylko południowe i wschodnie rejony są w strefie rozmywającego się frontu chłodnego. Z zachodu napłynie chłodne powietrze polarne morskie.

Pogoda w sobotę 

20 października zachmurzenie umiarkowane i duże. Rano miejscami zanikające mgły ograniczające widzialność do 100 metrów. Miejscami na zachodzie i na północnym wschodzie słabe opady deszcz lub mżawki. W górach przelotne opady deszczu, w Tatrach wysokość opadów do 10 mm. Temperatura maksymalna od 12 st., 14 st. na północy, 16 st. w centrum do 18 st. na południu. Wiatr słaby, na wybrzeżu także umiarkowany, północno-zachodni i północny.

Z soboty na niedzielę zachmurzenie umiarkowane i duże, tylko na północnym wschodzie lokalne rozpogodzenia. Miejscami na południu oraz w centrum kraju słabe opady deszczu lub mżawki. Nad ranem niewielki deszcz możliwy także na wschodnim wybrzeżu. Miejscami silne zamglenia lub mgły ograniczające widzialność do 200 m.

Zobacz także

Temperatura minimalna od 0 st., 3 st. na północnym wschodzie, 4 st.- 6 st. na północy i zachodzie do 9 st. na południu i nad morzem, na Dolnym Śląsku lokalnie 10 st. Na krańcach północno-wschodnich przygruntowe przymrozki do -3 st. 

Pogoda w niedzielę 

W niedzielę zachmurzenie umiarkowane i duże. Rano miejscami mgły ograniczające widzialność do 200 m. Na południu i lokalnie w centrum słabe opady deszczu. Po południu niewielkie, przelotne opady także na Pomorzu, a pod wieczór na Mazurach i Suwalszczyźnie.

Temperatura maksymalna od 11 st., 12 st. na północnym wschodzie, 13 st., 14 st. w głębi kraju do 15 st. na południu. Wiatr słaby, nad morzem także umiarkowany, na zachodnim wybrzeżu porywisty, północno-zachodni i zachodni.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1009 hPa i będzie wzrastać.

CZYTAJ TAKŻE: Jaka będzie zima? Długoterminowa prognoza

RadioZET.pl/PAP/DG