Silny deszcz w całej Polsce. W górach spadnie 10 cm śniegu

14.05.2019 07:12
Silny deszcz w całej Polsce. W górach spadnie 10 cm śniegu
fot. Wojtek Laski/East News

Jaka pogoda we wtorek, 14 maja? Temperatura wzrośnie do 18 stopni (na krańcach wschodnich) i 8-10 stopni Celsjusza w strefie opadów. Wiatr umiarkowany, chwilami silniejszy z kierunków północnych. Ponownie czekają nas opady deszczu. Padać powinno od Mazur i Warmii po południe. W górach spadnie nawet 10 cm śniegu. 

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Pogoda we wtorek jest kształtowana przez wyż znad Morza Północnego. Na wschodzie i południowym wschodzie oddziałuje ciepły front atmosferyczny. Przeważająca część kraju znajduje się w chłodnym powietrzu pochodzenia arktycznego, tylko na krańcach wschodnich utrzyma się cieplejsze powietrze polarno-morskie.

Pogoda na dziś – wtorek 14 maja 

We wtorek 14 maja na południu kraju synoptycy prognozują zachmurzenie przeważnie duże. W pozostałej części kraju umiarkowane i duże. Na Pomorzu Zachodnim bez opadów. Na pozostałym obszarze opady deszczu, na południu kraju okresami o natężeniu umiarkowanym i tam prognozowana wysokość opadów do 20 mm. Wysoko w górach opady śniegu. Wysoko w Tatrach prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej o 10 cm.

Temperatura maksymalna od 9 st. na południowym zachodzie i południu oraz na wybrzeżu do 17 st. na Podlasiu, w rejonach podgórskich chłodniej: od 5 st. do 9 st. Wiatr umiarkowany, nad morzem okresami dość silny, w porywach do 60 km/h, północno-wschodni i północny. Wysoko w górach wiatr w porywach do 75 km/h.

W nocy zachmurzenie umiarkowane i duże. Opady deszczu, na południu kraju okresami opady o natężeniu umiarkowanym i tam prognozowana wysokość opadów do 15 mm. Na szczytach Sudetów i Tatr opady śniegu. Temperatura minimalna od 3 st. na zachodzie i w kotlinach sudeckich do 7 st. w centrum kraju i 12 st. na wschodzie Podkarpacia.

Zobacz także

W Warszawie we wtorek zachmurzenie duże, po południu możliwe większe przejaśnienia. Okresami słabe opady deszczu. Temperatura maksymalna 11 st. Wiatr umiarkowany, północno-wschodni i północny.

RadioZET.pl/PAP/IMGW