Zamknij

Pogoda we wtorek: Lokalne opady deszczu. Do 14 stopni

Dominik Gołdyn
16.04.2019 06:54
Pogoda we wtorek: Lokalne opady deszczu. Do 14 stopni
fot. Shutterstock

Pogoda we wtorek. Na wschodzie temperatura nie wzrośnie powyżej 10 stopni. Na pozostałym obszarze kraju termometry pokażą do 14 stopni. Wiatr umiarkowany. Na wschodzie opady deszczu, które po południu wkroczą do centrum kraju. 

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Pogoda w Polsce jest kształtowana przez wyż znad Skandynawii. Jedynie na południowym wschodzie zaznacza się strefa frontu atmosferycznego związanego z niżem znad Ukrainy. Do Polski napływa powietrze pochodzenia arktycznego.

Pogoda na dziś – wtorek 16 kwietnia 

We wtorek zachmurzenie małe i umiarkowane, stopniowo od wschodu wzrastające do dużego, aż do wystąpienia opadów deszczu.

Temperatura maksymalna od 8 st.C na południowym wschodzie do 14 st.C na południowym zachodzie; na wschodnim wybrzeżu miejscami 7 st.C. Wiatr słaby i umiarkowany, nad morzem okresami dość silny, na krańcach północno-wschodnich i nad morzem porywisty, wschodni i północny.

W nocy na zachodzie i północnym wschodzie zachmurzenie małe, stopniowo wzrastające do umiarkowanego lub dużego. Na pozostałym obszarze zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Miejscami opady deszczu, w obszarach podgórskich Karpat opady deszczu ze śniegiem, wysoko w Karpatach śniegu. Temperatura minimalna od 1 st.C miejscami na Pomorzu i Podhalu do 4 st.C w centrum i nad morzem; chłodniej w kotlinach sudeckich od -2 st.C do 0 st.C. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-wschodni i północny.

Zobacz także

We wtorek w Warszawie początkowo słonecznie, potem od wschodu stopniowy wzrost zachmurzenia do dużego. Po południu opady deszczu. Temperatura maksymalna 11 st.C.

RadioZET.pl/PAP