Zamknij

Ciepły, ale burzowy wtorek. IMGW: Możliwe opady gradu [POGODA]

Redakcja
04.09.2018 06:56
Burza
fot. Archiwum Radia ZET

Pogoda we wtorek to mieszanka ciepła, burz, opadów deszczu i gradu. 4 września temperatura może przekroczyć 25°C. W trakcie burz uwaga na porywisty wiatr! 

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Jak informuje IMGW, Polska jest w zasięgu zatoki związanej z płytkim niżem nad zachodnią Ukrainą. Na wschodzie kraju zaznacza się strefa mało aktywnego frontu atmosferycznego. Pozostajemy w polarnym morskim powietrzu, na północnym zachodzie nieco chłodniejszym, na pozostałym obszarze cieplejszym.

Pogoda we wtorek 

We wtorek zachmurzenie umiarkowane i duże. Po południu nad morzem przelotne opady deszczu, a na wschodzie i południu przelotne opady deszczu oraz burze. Możliwe opady gradu. Prognozowana suma opadów w czasie burz przeważnie do 15 mm, jedynie na południu Śląska, w Małopolsce i na Podkarpaciu do 30 mm.

pogoda

Temperatura maksymalna od 20°C nad morzem do 27°C miejscami w centrum i na południu kraju. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-wschodni. W czasie burz wiatr w porywach do 70 km/h.

We wtorek w Warszawie zachmurzenie umiarkowane i duże. Przelotne opady deszczu i możliwe burze. Temperatura maksymalna 26°C. Wiatr słaby, północno-wschodnich. W czasie burze wiatr w porywach do 65 km/h.

Zobacz także

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1000 hPa i będzie ulegać wahaniom.

Jak bezpiecznie przetrwać burze? 

Nie powinno się wychodzić z domu bez konieczności. Należy również unikać otwartych przestrzeni, nie stawać pod jedynym w okolicy drzewem czy masztem oraz unikać dotykania metalowych przedmiotów.

Osoby prowadzące samochód powinny zjechać na parking z dala od drzew. W górach należy jak najszybciej zejść ze szczytu. Osoby pływające powinny natychmiast wyjść z wody i oddalić się od brzegu.

ZOBACZ: Polka przeżyła uderzenie pioruna. ''Miałam dużo szczęścia''

RadioZET.pl/IMGW/PAP/DG