Zamknij

Pogoda: Spadek temperatur i przelotny deszcz. Niż Ernesto przyniesie burze

Redakcja
21.08.2018 07:18
Pogoda: Spadek temperatur i przelotny deszcz. Niż Ernesto przyniesie burze
fot. Pixabay

Pogoda we wtorek przyniesie ze sobą spory spadek temperatur. Na termometrach zobaczymy maksymalnie 27°C. W Bieszczadach możliwe burze. 

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Ten tydzień przyniesie nam poważne zmiany w pogodzie. Stoi za nimi niż Ernesto, który jeszcze do niedawna miał status burzy tropikalnej. Najpierw przyniesie on burze i ulewy, a pod koniec tygodnia ochłodzenie. Burze mogą być intensywne, ponieważ niż zderzy się z upalnym wyżem, pod wpływem którego obecnie się znajdujemy.

Ich kulminacja ma nastąpić w środę i czwartek.

Pogoda we wtorek 

We wtorek zachmurzenie małe i umiarkowane, na północnym wschodzie i w rejonie Zatoki Gdańskiej oraz w miejscowościach podgórskich i w górach okresami wzrastające do dużego i tam niewielkie przelotne opady deszczu. W Bieszczadach możliwe burze.

Temperatura maksymalna od 20°C., 22°C na krańcach północnych i na Podhalu, 24°C, 25°C w głębi kraju, do 27°C na Dolnym Śląsku. Wiatr słaby i umiarkowany, na północnym wschodzie okresami porywisty, północno-zachodni i północny. W czasie burz porywy wiatru do 60 km/h.

Zobacz także

W nocy bezchmurnie lub zachmurzenie małe. Na wschodnim Pomorzu i północnym wschodzie oraz w dolinach karpackich mgła ograniczająca miejscami widzialność do 200 m. Temperatura minimalna od 10°C, 12°C na północy do 15°C na południowym zachodzie. Chłodniej na Podlasiu i na Podhalu: 9°C Wiatr słaby, zmienny.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1005 hPa i będzie rosło.

RadioZET.pl/PAP/adci/DG