Zamknij

Pogoda we wtorek. IMGW ostrzega: burze i intensywny deszcz

Redakcja
17.07.2018 12:17
Pogoda

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed burzami i intensywnymi opadami deszczu. Alert pogodowy obowiązuje mieszkańców 11 województw. W czasie burz wiatr może osiągać prędkość do 70 km/h.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Ostrzeżenie meteorologiczne pierwszego stopnia dotyczy większości województw w Polsce: zachodniopomorskiego, pomorskiego, warmińsko-mazurskiego, podlaskiego, mazowieckiego, wielkopolskiego, łódzkiego, świętokrzyskiego, śląskiego, małopolskiego i lubelskiego.

Burze w Polsce 

Oznacza to, że mogą tam wystąpić warunki sprzyjające powstaniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które powodują straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. W obszarze występowania zagrożenia można się spodziewać m.in. opóźnień spowodowanych utrudnieniami w ruchu drogowym.

Polscy Łowcy Burz w komunikacie ostrzegają przed burzami w północno-wschodniej części Polski. W rejonie Zatoki Gdańskiej istnieje ryzyko wystąpienia silnych porywów wiatru oraz trąby powietrznej. „Burze po kilkudziesięciu minutach będą zanikać, pozostawiając po sobie stopniowo słabnące strefy opadów deszczu. Najmniej zjawisk spodziewamy się w zachodniej i południowo-zachodniej części kraju” – czytamy. 

Zobacz także

Pogoda we wtorek 

We wtorek w kraju zachmurzenie duże, okresami z większymi przejaśnieniami. Przelotne opady deszczu i burze. Prognozowana suma opadów miejscami do 20 mm. Temperatura maksymalna około 23°C. Wiatr słaby, zmienny z przewagą północnego. W czasie burz możliwe porywy wiatru do 60 km/h.

W nocy zachmurzenie przeważnie duże. Okresami opady deszczu, na północnym zachodzie i miejscami na wschodzie kraju o umiarkowanym natężeniu, a w pierwszej połowie nocy także burze. Prognozowana suma opadów do 25 mm, a na Opolszczyźnie do 30 mm. Temperatura minimalna od 15°C do 19°C, w miejscowościach podgórskich od 12°C do 15°C. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków północnych i zachodnich. Wysoko w Karpatach porywy wiatru do 80 km/h, a w czasie burz do 60 km/h.

RadioZET.pl/PAP/IMGW/Polscy Łowcy Burz/DG