Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

IMGW ostrzega cztery województwa. Drogi zamienią się w lodowisko

20.11.2018 08:52
xxx wiadomosci

IMGW wydał we wtorek ostrzeżenia pierwszego stopnia przed marznącymi opadami deszczu dla czterech województw. Na południu Polski synoptycy zapowiadają również opady śniegu. 

IMGW ostrzega cztery województwa. Drogi zamienią się w lodowisko fot. MAREK DYBAS/REPORTER

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Komunikat meteorologiczny dotyczy województw: śląskiego, świętokrzyskiego, małopolskiego i podkarpackiego. 

Na tych obszarach prognozuje się wystąpienie miejscami słabych opadów marznącego deszczu oraz mżawki powodujących gołoledź. Szczególną ostrożność powinni zachować kierowcy oraz piesi. 

pogoda fot. Pogodynka

W prognozie ostrzeżeń meteorologicznych na 20 listopada uwzględniono również województwo opolskie i dolnośląskie. 

Pogoda we wtorek

We wtorek będzie zachmurzenie umiarkowane i duże, w pasie centralnym od Ziemi Lubuskiej po Lubelszczyznę po południu lokalne rozpogodzenia. Na północy i południu miejscami słabe opady śniegu lub deszczu ze śniegiem. Na krańcach południowych wieczorem lokalnie opady marznącego deszczu powodującego gołoledź. Temperatura maksymalna od 0°C na południowym wschodzie do 4°C nad morzem.

Wiatr przeważnie umiarkowany, tylko na Podlasiu, Warmii i Mazurach okresami słaby, a nad morzem okresami dość silny, ze wschodu. W zachodniej połowie kraju, na południu i w centrum wiatr porywisty.

Według IMGW pierwszy stopień zagrożenia oznacza, że przewiduje się warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. 

RadioZET.pl/IMGW/DG 

Oceń
Tagi