Zamknij

Chłodno i deszczowo. W górach śnieg. IMGW: uwaga na silny wiatr

Redakcja
02.10.2018 06:52
Chłodno i deszczowo. W górach śnieg. IMGW: uwaga na silny wiatr
fot. GERARD/REPORTER

Pogoda we wtorek nie będzie zachęcać do jesiennych spacerów. 2 października synoptycy prognozują opady deszczu i śniegu oraz gwałtowny spadek temperatury. 

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Jak informuje IMGW, Polska południowa jest w zasięgu klina wyżowego znad Atlantyku, a nad północną połowę kraju nasuwa się niż znad południowej Skandynawii. Pozostajemy w powietrzu polarnym morskim.

Pogoda we wtorek 

We wtorek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Miejscami przelotne opady deszczu, w górach opady śniegu. Temperatura maksymalna od 11°C do 14°C. Chłodniej w rejonach podgórskich: od 6°C  do 9°C.

Wiatr umiarkowany, nad morzem okresami dość silny, nad morzem i w górach w porywach do 70 km/h, zachodni i południowo-zachodni.

W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, miejscami przelotne opady deszczu, w górach opady śniegu i deszczu ze śniegiem. Temperatura minimalna od 5°C  na Suwalszczyźnie i Podkarpaciu do 9°C  nad morzem i południowym zachodzie; chłodniej w rejonach podgórskich od 3°C  do 4°C. 

Zobacz także

Ostrzeżenia IMGW

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał we wtorek alerty pierwszego stopnia przed silnym wiatrem dla dwóch województw. Najbardziej zagrożeni będą mieszkańcy województwa zachodniopomorskiego i pomorskiego. 

Ostrzeżenia pierwszego stopnia oznaczają, że przewiduje się warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia.

RadioZET.pl/IMGW/PAP/DG