Zamknij

Gwałtowna zmiana pogody. Niż Benjamin w Polsce

Redakcja
08.01.2019 07:08
Gwałtowna zmiana pogody. Niż Benjamin w Polsce
fot. ventusky.com

Pogoda we wtorek. Na wschodzie i południu kraju zima. Na pozostałym obszarze Polski odwilż. Będzie padał deszcz lub deszcz ze śniegiem. Pojawi się gołoledź.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Jak podaje portal TVN Meteo, pogodę w Polsce przez najbliższe dni będzie kształtował niż Benjamin, który przemieszcza się znad Morza Północnego w stronę Bałtyku. Front przyniesie ze sobą bardzo wilgotne powietrze polarno-morskie. Synoptycy zapowiadają opady śniegu, deszczu ze śniegiem, deszczu oraz silne porywy wiatru do 100 km/h. 

Pogoda we wtorek 

8 stycznia zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Na zachodzie i Pomorzu głównie opady deszczu. Na Pomorzu Zachodnim okresami o natężeniu umiarkowanym. W obszarze od Mazur przez centrum kraju po Górny Śląsk i Małopolskę opady śniegu przechodzące w deszcz ze śniegiem, przejściowo możliwe opady marznące, powodujące gołoledź. Na wschodzie i w górach opady śniegu. W Beskidzie Śląskim i Żywieckim oraz w Sudetach prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej miejscami o 10 cm.

Temperatura maksymalna od -6°C na południowym wschodzie do 2°C w centrum i 6°C na krańcach zachodnich. Wiatr umiarkowany i dość silny, nad morzem okresami silny (od 35 km/h do 45 km/h), w porywach do 65 km/h, na zachodnim wybrzeżu pod koniec dnia do 70 km/h, z kierunków południowych i zachodnich.

Wysoko w Sudetach porywy wiatru do 100 km/h, w Karpatach do 90 km/h. Na wschodzie i południu wiatr będzie powodować zawieje i zamiecie śnieżne.

Zobacz także

W Warszawie we wtorek zachmurzenie duże i opady śniegu, okresami deszczu ze śniegiem. Przejściowo możliwe opady marznące, powodujące gołoledź. Temperatura maksymalna 0°C. Wiatr umiarkowany, w porywach 55 km/h, południowy i południowo-zachodni. Przejściowo wiatr może powodować zawieje śnieżne.

RadioZET.pl/TVN Meteo/PAP/DG