Opady śniegu i marznącego deszczu. IMGW wydaje poranne alerty [POGODA]

Redakcja
18.12.2018 06:54
Opady śniegu i marznącego deszczu. IMGW wydaje poranne alerty [POGODA]
fot. STANISLAW KOWALCZUK/East News

Pogoda we wtorek. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia pierwszego stopnia przed marznącymi opadami dla dwóch województw. 

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Zagłosuj

Najgorsza pora roku to:

Liczba głosów:

Jak podaje IMGW, nad przeważającą częścią kraju utrzyma się chłodne przetransformowane powietrze ze wschodu, tylko nad dzielnice zachodnie zacznie napływać cieplejsze powietrze polarne morskie z południa. Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1018 hPa i będzie się nieznacznie wahać.

Pogoda we wtorek

We wtorek, 18 grudnia zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Miejscami słabe opady śniegu, na zachodzie i północnym zachodzie również deszczu ze śniegiem i deszczu oraz marznącego deszczu lub mżawki powodujących gołoledź. Gdzieniegdzie na zachodzie kraju mgły ograniczające widzialność do 200 m, lokalnie mogą się utrzymywać przez cały dzień.

Temperatura maksymalna od -2°C na wschodzie do 3°C na południowym zachodzie. Wiatr słaby, z kierunków południowych.

Ostrzeżenia IMGW 

W województwie zachodniopomorskim oraz lubuskim wystąpią miejscami słabe opady marznącego deszczu lub mżawki powodujące gołoledź. Opady będą się wolno przemieszczać z zachodu na wschód.

Zobacz także

Ostrzeżenia pierwszego stopnia oznaczają, że przewiduje się warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie dla zdrowia i życia.

CZYTAJ TAKŻE: Pogoda na Sylwestra 2018: Zakopane, Wrocław, nad morzem i w centrum Polski 

RadioZET.pl/IMGW/PAP/DG