Zamknij

Silny mróz i opady śniegu. IMGW wydaje alerty pogodowe

Redakcja
08.01.2019 08:16
Silny mróz i opady śniegu. IMGW wydaje alerty pogodowe
fot. Piotr Kamionka/REPORTER

Pogoda we wtorek. IMGW wydało 8 stycznia ostrzeżenia pierwszego stopnia przed silnym mrozem, marznącymi opadami, które mogą powodować gołoledź, oraz intensywnymi opadami śniegu.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Ostrzeżenie pierwszego stopnia w związku z prognozowanymi marznącymi opadami deszczu i deszczu ze śniegiem obowiązuje we wschodniej części województwa wielkopolskiego, województwie opolskim, większości województwa śląskiego, oraz południowych powiatach województwa dolnośląskiego.

W południowych powiatach województw: dolnośląskiego, śląskiego i małopolskiego IMGW ostrzega przed intensywnymi opadami śniegu.

foto

Alert pierwszego stopnia w związku z silnym mrozem występuje na terenie powiatów: tatrzańskiego, nowosądeckiego i tarnowskiego w województwie małopolskim oraz w powiatach: sanockim, leskim i bieszczadzkim województwa podkarpackiego.

Ostrzeżenie pierwszego stopnia oznacza, że przewiduje się wystąpienie warunków, które sprzyjają wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych. Mogą one powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia.

Pogoda we wtorek. Ostrzeżenia IMGW 

Jak podaje portal TVN Meteo, pogodę w Polsce przez najbliższe dni będzie kształtował niż Benjamin, który przemieszcza się znad Morza Północnego w stronę Bałtyku. Front przyniesie ze sobą bardzo wilgotne powietrze polarno-morskie. Synoptycy zapowiadają opady śniegu, deszczu ze śniegiem, deszczu oraz silne porywy wiatru do 100 km/h. 

Zobacz także

Temperatura maksymalna od -6°C na południowym wschodzie do 2°C w centrum i 6°C na krańcach zachodnich. Wiatr umiarkowany i dość silny, nad morzem okresami silny (od 35 km/h do 45 km/h), w porywach do 65 km/h, na zachodnim wybrzeżu pod koniec dnia do 70 km/h, z kierunków południowych i zachodnich.

Wysoko w Sudetach porywy wiatru do 100 km/h, w Karpatach do 90 km/h. Na wschodzie i południu wiatr będzie powodować zawieje i zamiecie śnieżne.

RadioZET.pl/IMGW/TVN Meteo/PAP/DG