Zamknij

Pogoda we wtorek. Nawet 5 cm śniegu i niska temperatura

Redakcja
20.11.2018 07:09
Pogoda we wtorek. Nawet 5 cm śniegu i niska temperatura
fot. PAP

Pogoda we wtorek nie będzie zachęcać do wyjścia z domu. 20 listopada w całym kraju będzie zimno, wilgotno i wietrznie. W nocy z wtorku na środę może spaść nawet 5 cm śniegu! 

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Jak informuje Instytut Meteorologi i Gospodarki Wodnej, Polska na przeważającym obszarze jest na skraju wyżu znad Skandynawii, jedynie krańce południowo-zachodnie obejmuje niż znad Morza Śródziemnego. Zaznacza się rozmyta strefa frontu okluzji, która stopniowo odsuwa się na północ. Na północy zaznacza się jeszcze obecność masy arktycznej, stopniowo od południa napływa powietrze polarne. Wieczorem na krańcach południowych zaznaczy się rozmyta strefa frontu ciepłego.

Pogoda we wtorek

We wtorek będzie zachmurzenie umiarkowane i duże, w pasie centralnym od Ziemi Lubuskiej po Lubelszczyznę po południu lokalne rozpogodzenia. Na północy i południu miejscami słabe opady śniegu lub deszczu ze śniegiem. Na krańcach południowych wieczorem lokalnie opady marznącego deszczu powodującego gołoledź.

Temperatura maksymalna od 0°C na południowym wschodzie do 4°C nad morzem. Wiatr przeważnie umiarkowany, tylko na Podlasiu, Warmii i Mazurach okresami słaby, a nad morzem okresami dość silny, ze wschodu. W zachodniej połowie kraju, na południu i w centrum wiatr porywisty.

W nocy z wtorku na środę na południu zachmurzenie duże, na zachodzie oraz w pasie centralnym duże z większymi przejaśnieniami, na pozostałym obszarze małe i umiarkowane. Na południu, krańcach zachodnich i wschodzie okresami opady śniegu, na południu miejscami przyrost pokrywy śnieżnej do 5 cm. Ponadto na południu miejscami opady marznącego deszczu powodujące gołoledź. Temperatura minimalna od -3°C do 0°C, tylko nad morzem około 1°C.

Zobacz także

W Warszawie we wtorek zachmurzenie umiarkowane, okresami wzrastające do dużego i wówczas możliwe słabe opady deszczu ze śniegiem. Temperatura maksymalna około 2°C.  

RadioZET.pl/PAP/IMGW/DG