Zamknij

Padł rekord temperatury w Polsce. Zawrotne wartości

Redakcja
08.08.2018 22:20
Rekord temperatury
fot. JUSTYNA ROJEK/East News

8 sierpnia padł rekord temperatury w Polsce - podaje TVN Meteo. W cieniu, w Trzebieży, w województwie zachodniopomorskim, termometry pokazały blisko 37 stopni! 

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Nowy rekord tego lata i 2018 roku to dokładnie 36,6 stopnia Celsjusza. Tak wysoką temperaturę odnotowano w środę o godzinie 16 w Trzebieży w województwie zachodniopomorskim. 

Równie wysokie wartości na termometrach zanotowano w Świnoujściu i Dziwnowie (36,2 st. C.).

Wartości odnotowano na oficjalnych stacjach meteorologicznych Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Lokalnie nie jest wykluczone, że termometry pokazały wyższą temperaturę - czytamy na TVN Meteo. 

Rekord temperatury 

Rekord temperatury w Polsce należy do miejscowości Prószków w województwie opolskim. 29 lipca 1921 roku odnotowano tam 40,2 stopni. 

IMGW wydał ostrzeżenia przed upałami drugiego stopnia dla prawie całej Polski. Ostrzeżenia najwyższego, trzeciego stopnia obowiązują w woj. lubuskim, gdzie temperatura maksymalna w dzień może wynosić od 32 st. do 35 st. W nocy termometry pokażą minimum 18-21 st.

Zobacz także

Ostrzeżenia drugiego stopnia przed upałem obowiązują dla 13 województw: pomorskiego, zachodniopomorskiego (z wyłączeniem powiatów nadmorskich), kujawsko-pomorskiego, wielkopolskiego, mazowieckiego, łódzkiego, świętokrzyskiego, zachodnich części woj. lubelskiego oraz podkarpackiego, małopolskiego, śląskiego, opolskiego i dolnośląskiego.

RadioZET.pl/TVN Meteo/DG