Zamknij

Stany alarmowe przekroczone. Alert III stopnia na Pomorzu

Redakcja
03.01.2019 08:36
Stany alarmowe przekroczone. Alert III stopnia na Pomorzu
fot. PAP

Trudna sytuacja pogodowa na Pomorzu. Przewidywany wzrost poziomów wody powyżej stanów alarmowych w Pomorskim i Warmińsko-mazurskim - informuje IMGW. Instytut wydał dla tych województw ostrzeżenia hydrologiczne trzeciego stopnia.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Jak podaje Instytut Meteorologii o Gospodarki Wodnej, w związku z prognozowaną sytuacją meteorologiczną przewiduje się na Żuławach i Zalewie Wiślanym wzrost poziomów wody powyżej stanów alarmowych. Ostrzeżenie obowiązuje do godziny 12 w czwartek.

Ostrzeżenie hydrologiczne trzeciego stopnia oznacza, że poziomy wody (obserwowane lub prognozowane) układają powyżej stanów alarmowych.

foto1
fot. Pogodynka

Pogoda. Ostrzeżenia IMGW 

W województwie pomorskim ostrzeżenia pierwszego stopnia przed silnym wiatrem obowiązują w powiecie słupskim, lęborskim, wejherowskim, puckim, gdańskim, malborskim, nowodworskim, sztumskim i tczewskim. Na tych terenach przewiduje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 45 km/h do 60 km/h, w porywach do 90 km/h, z północy.

IMGW wydało również ostrzeżenie pierwszego stopnia dla całego województwa pomorskiego i południowej części kujawsko-pomorskiego w związku z oblodzeniem na drogach.

Zobacz także

W południowych częściach województw śląskiego, małopolskiego i podkarpackiego obowiązuje ostrzeżenie drugiego stopnia w związku z intensywnymi opadami śniegu powodującymi przyrost pokrywy śnieżnej od 40 cm do 50 cm. IMGW wydało również ostrzeżenie dla tych terenów ze względu na zawieje i zamiecie śnieżne spowodowane przez zachodni i północno-zachodni wiatr o średniej prędkości od 25 km/h do 35 km/h, w porywach do 65 km/h oraz opady śniegu.

RadioZET.pl/PAP/IMGW/DG

C