Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Stany alarmowe przekroczone. Alert III stopnia na Pomorzu

03.01.2019 08:36
xxx wiadomosci

Trudna sytuacja pogodowa na Pomorzu. Przewidywany wzrost poziomów wody powyżej stanów alarmowych w Pomorskim i Warmińsko-mazurskim - informuje IMGW. Instytut wydał dla tych województw ostrzeżenia hydrologiczne trzeciego stopnia.

Stany alarmowe przekroczone. Alert III stopnia na Pomorzu fot. PAP

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Jak podaje Instytut Meteorologii o Gospodarki Wodnej, w związku z prognozowaną sytuacją meteorologiczną przewiduje się na Żuławach i Zalewie Wiślanym wzrost poziomów wody powyżej stanów alarmowych. Ostrzeżenie obowiązuje do godziny 12 w czwartek.

Ostrzeżenie hydrologiczne trzeciego stopnia oznacza, że poziomy wody (obserwowane lub prognozowane) układają powyżej stanów alarmowych.

foto1 fot. Pogodynka

Pogoda. Ostrzeżenia IMGW 

W województwie pomorskim ostrzeżenia pierwszego stopnia przed silnym wiatrem obowiązują w powiecie słupskim, lęborskim, wejherowskim, puckim, gdańskim, malborskim, nowodworskim, sztumskim i tczewskim. Na tych terenach przewiduje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 45 km/h do 60 km/h, w porywach do 90 km/h, z północy.

IMGW wydało również ostrzeżenie pierwszego stopnia dla całego województwa pomorskiego i południowej części kujawsko-pomorskiego w związku z oblodzeniem na drogach.

W południowych częściach województw śląskiego, małopolskiego i podkarpackiego obowiązuje ostrzeżenie drugiego stopnia w związku z intensywnymi opadami śniegu powodującymi przyrost pokrywy śnieżnej od 40 cm do 50 cm. IMGW wydało również ostrzeżenie dla tych terenów ze względu na zawieje i zamiecie śnieżne spowodowane przez zachodni i północno-zachodni wiatr o średniej prędkości od 25 km/h do 35 km/h, w porywach do 65 km/h oraz opady śniegu.

RadioZET.pl/PAP/IMGW/DG

Oceń