Schronisko dla zwierząt na Podkarpaciu pod wodą. Dramatyczny apel o pomoc

22.05.2019 14:58
Zwierzęta
fot. Facebook/Schroniska dla zwierząt "Czekadełko" w Wadowicach Dolnych k/Mielca

Coraz poważniejsze są konsekwencje intensywnych opadów deszczu na południu Polski. RadioZET.pl publikuje apel o pomoc i wsparcie finansowe dla schroniska dla zwierząt „Czekadełko” w Wadowicach Dolnych na Podkarpaciu, które – jak pisze w mailu do nas pani Katarzyna – znalazło się pod wodą, a nikt z miejscowych władz bądź służb nie chce im pomóc. 

Intensywne opady deszczu i burze mocno dają się we znaki mieszkańcom przede wszystkim południowo-wschodniej Polski. Zawalone drzewa i dachy, zalane domy, ewakuacja mieszkańców – takie skutki wywołało załamanie pogody. Służby wydają kolejne komunikaty i alerty dotyczące kolejnych wyładowań atmosferycznych, które mogą zagrażać mieszkańcom tych rejonów. 

Zobacz także

Na niebezpieczeństwo narażeni są nie tylko ludzie, ale również zwierzęta. Do redakcji RadioZET.pl napisała pani Katarzyna ze schroniska dla zwierząt „Czekadełko” w Wadowicach Dolnych k. Mielca (woj. podkarpackie). Jak pisze, schronisko tonie pod wodą, do zwierząt można już dotrzeć jedynie łodzią, a nikt z władz gminy, sołectwa bądź służb nie odpowiada na apel, który pojawił się także na profilu placówki na Facebooku:

Na zdjęciach widać dramatyczną walkę o uratowanie psów. „Niestety wody przybywa do nas już nikt nie dojedzie tylko łodzią. Magazyn z karmą pod wodą,psy są wypuszczone a wody przybywa mam nadzieję ,ze zostanie nam jakiś skrawek” – czytamy w poście sprzed kilku godzin. 

Zobacz także

W ostatnim poście schronisko podaje jednak pozytywną wiadomość, że prowadząca je fundacja otrzymuje mnóstwo telefonów w sprawie pomocy. Jest w nim również prośba o wsparcie finansowe oraz dane do wpłaty na konto:

Na stronie ratujmyzwierzaki.pl także widnieje informacja o zbiórce. Więcej informacji, gdzie i jak wpłacić pieniądze znajdziecie TUTAJ.

RadioZET/Facebookratujmyzwierzaki.pl