Zamknij

W części kraju bardzo trudne warunki na drogach. IMGW alarmuje

Redakcja
06.02.2019 17:44
pogoda imgw
fot. East News

W środę i w czwartek w wielu częściach kraju spodziewane są opady deszczu, deszczu ze śniegiem i mokrego śniegu. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał w środę ostrzeżenia pierwszego stopnia przed oblodzeniami.

Do Polski napływa chłodna, polarna morska masa powietrza. Termometry pokażą maksymalnie od 0 st. na północnym wschodzie do 4 st. na północnym zachodzie, a w miejscowościach podgórskich około -1 st. Dodatkowo we wschodniej części kraju zapowiadane są znaczne opady śniegu, na północny opady deszczu ze śniegiem, a na północnym zachodzie opady deszczu.

Zobacz także

Na drogach może więc zrobić się ślisko. Groźnie będzie zwłaszcza w nocy ze środy na czwartek i w czwartek rano. IMGW ostrzega przed oblodzeniami mieszkańców dwóch województw. Alerty pierwszego stopnia obowiązują od godziny 22 w środę do 9 rano w czwartek w województwach warmińsko-mazurskim i podlaskim.

Co oznacza ostrzeżenie pierwszego stopnia? Takie alerty obowiązują w miejscach, gdzie przewidywane warunki sprzyjają wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. IMGW zaleca wówczas ostrożność oraz śledzenie komunikatów i sytuacji pogodowej.

Zobacz także

RadioZET.pl/PAP/MK