Zamknij

Kwiecień plecień... Synoptycy zapowiadają burze i pogorszenie pogody

Redakcja
07.04.2018 21:16
Burza
fot. Flickr.com

Po weekendzie czeka nas pogorszenie pogody - donosi portal TVN Meteo. Nie oznacza to gwałtownego spadku temperatur, ale w wielu regionach Polski niebo pokryją deszczowe chmury. Synoptycy zapowiadają także burze. 

Rozlicz PIT i pomóż dzieciom z Fundacji Radia ZET. Ściągnij darmowy program

Zagłosuj

Tęsknisz za zimą?

Liczba głosów:

W niedzielę, 7 kwietnia w północno-wschodniej połowie kraju zachmurzenie małe. Na pozostałym obszarze kraju małe i umiarkowane, po południu na południowym zachodzie, a pod wieczór także w centrum, wzrastające do dużego, aż do wystąpienia przelotnych opadów deszczu i burz. Słaby deszcz możliwy jest także w Tatrach.

Zobacz także

Temperatura maksymalna od 19 do 21 st. C, chłodniej na północnym wschodzie i w kotlinach górskich: od 16 do 18 st. C. Wiatr umiarkowany, w porywach w czasie burz do 60 km/h, południowo-wschodni. W górach wiatr silny i bardzo silny, w porywach w Sudetach do 70 km/h, w Karpatach do 80 km/h a w Tatrach do 100 km/h.

Pogoda na 9 kwietnia

W poniedziałek przelotny deszcz i burze na Pomorzu Gdańskim, Suwalszczyźnie i Mazurach. Porywy wiatru mogą osiągać nawet 80 km/h. W pozostałych rejonach kraju od 17 st. C na Pomorzu, do nawet 25 st. C na Podkarpaciu. Wiatr słaby i umiarkowany z południa. We wschodniej części kraju prognozuje się porywy do 60 km/h.

Pogoda na wtorek 10 kwietnia 

We wtorek na chwile ze słońcem mogą liczyć tylko mieszkańcy Mazur.  Na pozostałym obszarze kraju prognozuje się deszcz i burze. Temperatura maksymalna wyniesie od 18 st. C na Suwalszczyźnie do 22 st. C na Podkarpaciu. Synoptycy ostrzegają przed porywistym wiatrem w trakcie burz. Nad morzem możliwe są porywy do 70 km/h.

RadioZET.pl/PAP/TVN Meteo/DG