Zamknij

Pogoda: Przed nami chłodna noc. W górach nawet poniżej zera!

Redakcja
26.08.2018 14:42
Pogoda: Przed nami chłodna noc. W górach nawet poniżej zera!
fot. Pixabay

Po fali lipcowych i sierpniowych upałów, do Polski napłynęła fala zimnego powietrza. W niedzielę w ciągu dnia temperatura w wielu miejscach kraju spadła poniżej 15 stopni. A to nie koniec! Prawdziwy chłód odczujemy w nocy z niedzieli na poniedziałek. 

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Pogoda w niedzielę nie przypomina letniej aury. W wielu regionach Polski pada deszcz, a na termometrach jest zauważalny gwałtowny spadek temperatur.

Kulminacja ochłodzenia będzie odczuwalna w nocy z niedzieli na poniedziałek. W województwach wschodnich oraz miejscami nad morzem synoptycy prognozują okresowe opady deszczu. Nad ranem miejscami na Pomorzu, Warmii i Mazurach oraz na Mazowszu i w Kotlinach Sudeckich wystąpią mgły ograniczające widzialność do 300 m.

Pogoda: chłodna noc 

Temperatura minimalna przeważnie od 9 st. do 12 st., cieplej nad morzem do 15 st., a chłodniej w Kotlinach Sudeckich i na Podhalu od 5 st. do 7 st. Wiatr słaby, z kierunków zachodnich.

Wysoko w górach temperatura spadnie poniżej zera. 

Zobacz także

W poniedziałek synoptycy prognozują nieznaczną poprawę pogody. Jedynie nad samym morzem okresami pojawią się przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna od 19 st. na Podlasiu i Podkarpaciu do 23 st. na Dolnym Śląsku.

RadioZET.pl/DG