Zamknij

Pogoda. Chłodny i pochmurny początek tygodnia

Redakcja
26.11.2018 07:05
Pogoda. Chłodny i pochmurny początek tygodnia
fot. Shutterstock

Zapowiada się chłodny i pochmurny początek tygodnia. W niektórych regionach możliwe są opady deszczu ze śniegiem i śniegu o umiarkowanym natężeniu. Temperatura od -1°C na Podlasiu i Suwalszczyźnie do 4°C na wybrzeżu.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

W poniedziałek na południu i południowym wschodzie kraju zachmurzenie całkowite oraz opady deszczu ze śniegiem i śniegu, okresami o natężeniu umiarkowanym. Na południu Podkarpacia, Małopolski oraz na Podbeskidziu prognozowany przyrost pokrywy śnieżniej o 7 cm. Na pozostałym obszarze zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i, zwłaszcza na północy, rozpogodzeniami; słabe opady mżawki, deszczu ze śniegiem lub śniegu tylko lokalnie. Początkowo, zwłaszcza w północnych województwach, mgła ograniczająca widoczność do 200 m. Temperatura maksymalna od -1°C na Podlasiu i Suwalszczyźnie do 1°C, 3°C na przeważającym obszarze i około 4°C na wybrzeżu. Wiatr słaby i umiarkowany, na południu okresami porywisty, północno-wschodni. Wysoko w Karpatach wiatr w porywach do 70 km/h. Na południowym wschodzie wiatr miejscami powodować będzie zamiecie i zawieje śnieżne.

W nocy na południowym wschodzie i południu zachmurzenie całkowite oraz opady śniegu. Na południu Podkarpacia i Małopolski opady te okresami o natężeniu umiarkowanym, prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej do 10 cm. Na pozostałym obszarze zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i rozpogodzeniami, na wschodnim wybrzeżu i Pomorzu Wschodnim przelotne opady deszczu i deszczu ze śniegiem. Miejscami, zwłaszcza na północy, mgła ograniczająca widzialność do 100 m, lokalnie osadzająca szadź. Temperatura minimalna przeważnie od -5°C do -2°C, na Suwalszczyźnie i Podlasiu od -8 do -6°C, a na wybrzeżu od -1 do 2°C. Wiatr słaby, na południu i południowym wschodzie umiarkowany, okresami porywisty, przeważnie północno-wschodni. Wysoko w Karpatach wiatr w porywach do 70 km/h. Na południu i południowym wschodzie wiatr miejscami powodować będzie zawieje i zamiecie śnieżne.

PROGNOZA POGODY

W poniedziałek w Warszawie zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, a po południu z rozpogodzeniami. Możliwe słabe opady deszczu, deszczu ze śniegiem i śniegu ziarnistego. Temperatura maksymalna 1°C. Wiatr umiarkowany, północno-wschodni. W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i rozpogodzeniami. Temperatura minimalna około -3°C. Wiatr słaby, chwilami umiarkowany, północno-wschodni.

RadioZET.pl/PAP/BM