Pogoda. Ciepła i słoneczna niedziela

Błażej Makarewicz
17.03.2019 08:25
Pogoda. Ciepła i słoneczna niedziela
fot. Shutterstock

Czeka nas ciepła i słoneczna niedziela. Na termometrach zobaczymy nawet do 20 stopni Celsjusza. Miejscami możliwe niewielkie opady deszczu.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku 

W niedzielę w kraju zachmurzenie małe i umiarkowane, tylko początkowo na wschodzie i północnym wschodzie, a po południu na zachodzie zachmurzenie duże z opadami deszczu. Temperatura maksymalna od 8 st. na północnym wschodzie i 9 st., 11 st. na wybrzeżu do 16 st. w centrum kraju i 20 st. w Małopolsce. Wiatr słaby i umiarkowany, na wybrzeżu oraz na obszarach podgórskich Karpat i Sudetów okresami dość silny, w porywach do 65 km/h, południowo-zachodni i południowy. W Tatrach porywy do 80 km/h.

W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Opady deszczu przemieszczające się z zachodu na wschód kraju. Wysoko w górach opady deszczu przechodzące w opady śniegu. Temperatura minimalna od 1 st., 2 st. na Suwalszczyźnie, Pomorzu i w kotlinach sudeckich do 7 st. na wschodzie Podkarpacia. Wiatr słaby i umiarkowany, początkowo na krańcach południowo-wschodnich w porywach do 65 km/h, na wybrzeżu wzrastający do dość silnego, nad ranem w porywach do 70 km/h, południowo-zachodni i południowy. W Tatrach porywy do 100 km/h.

PROGNOZA POGODY

W niedzielę rano w Warszawie zachmurzenie duże, później umiarkowane i małe. Temperatura maksymalna 16 st. Wiatr umiarkowany, okresami porywisty, południowo-zachodni. W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, jedynie początkowo małe. W drugiej połowie nocy przelotne opady deszczu. Temperatura minimalna 6 st. Wiatr umiarkowany, okresami porywisty, południowo-zachodni i zachodni.

RadioZET.pl/PAP/BM