Pogoda. Ciepły początek tygodnia. Na niebie niewielkie zachmurzenie

Redakcja
05.11.2018 08:22
Pogoda. Ciepły początek tygodnia. Na niebie niewielkie zachmurzenie
fot. Shutterstock

W poniedziałek na niebie małe i umiarkowane zachmurzenie. Temperatura od 14 do 20°C. W niektórych miejscach możliwy jest silny, porywisty wiatr.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

W poniedziałek zachmurzenie małe i umiarkowane, jedynie rano zachmurzenie duże i zanikająca mgła ograniczająca widoczność do 200 metrów. Temperatura maksymalna od 12°C na Suwalszczyźnie, około 16°C w centrum, do 19°C, 20°C na południowym wschodzie kraju. Wiatr umiarkowany, w górach dość silny, w rejonach podgórskich w porywach do 55 km/h, w Karpatach i w Sudetach do 70 km/h, południowo-wschodni.

W nocy zachmurzenie małe i umiarkowane, jedynie miejscami na północy i wschodzie kraju duże. Silne zamglenia, a lokalnie, na Pomorzu i w kotlinach górskich mgła ograniczająca widzialność do 300 m. Temperatura minimalna od 7°C na północnym wschodzie kraju do 10°C na południowym zachodzie i na Pomorzu. Na Podhalu i w rejonach podgórskich około 2°C. Wiatr na południu i w centrum kraju słaby, na pozostałym obszarze słaby i umiarkowany, nad morzem okresami porywisty, południowo-wschodni.

PROGNOZA POGODY

W poniedziałek w Warszawie początkowo zachmurzenie duże i mgła ograniczająca widzialność do 300 m. Po południu większe przejaśnienia. Temperatura maksymalna 16°C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-wschodni. W nocy zachmurzenie umiarkowane. Miejscami silne zamglenia. Temperatura minimalna 7°C. Wiatr słaby, południowo-wschodni.

RadioZET.pl/PAP/BM