Zamknij

Pogoda. Deszczowo. Duża różnica temperatury

Redakcja
29.10.2018 07:20
Pogoda. Deszczowo. Duża różnica temperatury
fot. Shutterstock

Początek tygodnia będzie deszczowy. Czekają nas ponadto duże różnice temperatury – maksymalna od 4°C, 6°C na północy kraju do 20°C na południowym wschodzie.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

W poniedziałek zachmurzenie duże, w południowej połowie kraju okresami większe przejaśnienia, a w Małopolsce i na Podkarpaciu również rozpogodzenia. Miejscami słabe opady deszczu lub mżawki, od zachodu stopniowo zanikające. W północno-wschodniej Polsce początkowo deszcz ze śniegiem. Rano i wieczorem miejscami mgła ograniczająca widzialność do 500 m, lokalnie do 200 m. Temperatura maksymalna od 4°C, 6°C na północy kraju do 20°C na południowym wschodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, na północy oraz w rejonach podgórskich okresami dość silny w porywach do 70 km/h, z kierunków wschodnich. W Sudetach i Tatrach porywy wiatru do 100 km/h.

W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, na południu możliwe rozpogodzenia. Miejscami, głównie w północnej połowie kraju, słabe opady deszczu lub mżawki oraz mgły ograniczające widzialność do 500 m. Temperatura minimalna od 3°C, 5°C na północy do 15°C, 17°C na południu. Wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach do 70 km/h, południowo-wschodni. Na Przedgórzu Sudeckim porywy wiatru lokalnie do 100 km/h, w Tatrach do 130 km/h, a wysoko w Sudetach do 150 km/h.

PROGNOZA POGODY

W poniedziałek w Warszawie zachmurzenie duże. Okresami opady deszczu. Temperatura maksymalna około 14°C. Wiatr umiarkowany, z kierunków wschodnich. W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Temperatura minimalna około 13°C. Wiatr umiarkowany, okresami dość silny, w porywach do 55 km/h, południowo-wschodni.

RadioZET.pl/PAP/BM