Pogoda. Deszczowy i chłodny poniedziałek

Redakcja
13.05.2019 07:13
Pogoda. Deszczowy i chłodny poniedziałek
fot. Shutterstock

W poniedziałek czekają nas przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna od 10 st. C do 16 st. C, gdzieniegdzie na Podlasiu około 18 st. C; chłodniej w obszarach podgórskich i nad samym morzem: od 6 st. C do 9 st. C.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

W poniedziałek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i z przelotnymi opadami deszczu; na krańcach wschodnich możliwe burze. Wysoko w Karpatach opady śniegu. Prognozowana wysokość opadów do 15 mm na Lubelszczyźnie. Temperatura maksymalna od 10 st. C do 16 st. C, gdzieniegdzie na Podlasiu około 18 st. C; chłodniej w obszarach podgórskich i nad samym morzem: od 6 st. C do 9 st. C. Wiatr umiarkowany, nad morzem okresami dość silny, porywisty, północno-zachodni i północny. W górach i w czasie burz wiatr w porywach do 60 km/h.

W nocy zachmurzenie na ogół duże z większymi przejaśnieniami, tylko na południu kraju zachmurzenie całkowite. Miejscami opady deszczu, lokalnie na południu o natężeniu umiarkowanym; w obszarach podgórskich także deszczu ze śniegiem, a wysoko w Karpatach opady śniegu. Na krańcach północno-zachodnich zachmurzenie na ogół umiarkowane i tam bez opadów. Temperatura minimalna od 2 st. C gdzieniegdzie na północnym zachodzie do 8 st. C na krańcach południowo-wschodnich; chłodniej w kotlinach górskich około 1° C. Wiatr umiarkowany, nad morzem dość silny i porywisty, północny i północno-zachodni. W górach porywy do 65 km/h.

PROGNOZA POGODY

W poniedziałek w Warszawie zachmurzenie duże i okresami słabe opady deszczu. Temperatura maksymalna 11 st. C. Wiatr umiarkowany, okresami porywisty, północno-zachodni. W nocy zachmurzenie duże i możliwe słabe opady deszczu. Temperatura minimalna 6 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków północnych.

RadioZET.pl/PAP