Nad Polskę nadciągają burze z gradem. IMGW ostrzega 8 województw [POGODA]

Redakcja
08.05.2018 10:27
Gdzie jest burza?
fot. PAP

Pogoda na wtorek, 8 maja pod znakiem burz. Synoptycy ostrzegają przed gwałtownymi wyładowaniami atmosferycznymi. IMGW wydał alerty pogodowe dla ośmiu województw. Gdzie jest burza? 

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Zagłosuj

Boisz się burzy?

Liczba głosów:

We wtorek, w północnej, zachodniej i centralnej Polsce bezchmurnie lub zachmurzenie małe, na pozostałym obszarze zachmurzenie umiarkowane i duże, miejscami przelotne opady deszczu oraz burze. Lokalnie z gradem. Prognozowana suma opadów w czasie burz do 20 mm.

Temperatura maksymalna przeważnie od 23 st.C do 25 st.C, jedynie na południu kraju od 19 st.C do 22 st.C, a najchłodniej w strefie nadmorskiej od 16 st.C do 19 st.C. Wiatr słaby i umiarkowany, wschodni i północno-wschodni. W czasie burz w porywach do 70 km/h.

foto
fot. Pogodynka

Gdzie jest burza? Ostrzeżenia IMGW 

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia przed burzami. Alert pogodowy obowiązuje w województwach: wielkopolskim, lubuskim, łódzkim, śląskim, świętokrzyskim, małopolskim, podkarpackim i lubelskim.

Prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu do 20 mm oraz porywami wiatru do 70 km/h — podało w komunikacie IMGW. 

W nocy w północnej połowie kraju zachmurzenie małe i miejscami, głównie na Pomorzu, mgły ograniczające widzialność do 300 m. W południowej połowie zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, miejscami przelotne opady deszczu oraz burze. Prognozowana suma opadów w czasie burz do 15 mm.

Raport dla alergików: Kalendarz pylenia roślin. Kiedy pylą drzewa i trawy?

Temperatura minimalna od 7 st.C na Suwalszczyźnie i Warmii, około 11 st.C, 13 st.C na przeważającym obszarze kraju do 14 st.C na Dolnym Śląsku i południu Wielkopolski.

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ: 

RadioZET.pl/PAP/IMGW/DG