Nad Polskę nadciągają burze z gradem. IMGW ostrzega 11 województw [POGODA]

Redakcja
12.04.2018 16:43
Pogoda
fot. PAP

Pogoda na piątek 13 kwietnia pod znakiem burz. Synoptycy ostrzegają przed gwałtownymi wyładowaniami atmosferycznymi. IMGW wydał alerty pogodowe dla jedenastu województw.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

W piątek burze pojawią się w pasie od północnego-zachodu, przez centrum po południowy-wschód Polski. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej prognozuje, że w jedenastu województwach zjawiska mogą okazać się niebezpieczne.

Ostrzeżenie pierwszego stopnia przed burzami wydano dla mieszkańców województw: zachodniopomorskiego, kujawsko-pomorskiego, lubuskiego, wielkopolskiego, mazowieckiego, łódzkiego, świętokrzyskiego, lubelskiego, śląskiego, małopolskiego i podkarpackiego. Lokalnie burzom mogą towarzyszyć opady gradu.

Prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu do 20 mm oraz porywami wiatru do 70 km/h — podało w komunikacie IMGW.

foto
fot. Pogodynka

Pogoda na piątek 13 kwietnia 

W piątek na północnym wschodzie zachmurzenie małe i umiarkowane, na pozostałym obszarze zachmurzenie umiarkowane, okresami duże i przelotne opady deszczu, a po południu oraz wieczorem burze. W czasie burz opady do 20 mm, a na Górnym Śląsku, w centrum i na zachodzie możliwy także grad.

CZYTAJ TAKŻE: Wiosenne porządki w samochodzie. Jak zadbać o klimatyzację? 

Temperatura maksymalna od 19 st. na Suwalszczyźnie i Podhalu do 25 st. na Podkarpaciu, chłodniej na wybrzeżu, w zasięgu bryzy morskiej, od 12 st. do 14 st. Wiatr umiarkowany, porywisty, południowo-wschodni i wschodni. W czasie burz porywy wiatru do 70 km/h.

RadioZET.pl/PAP/IMGW/DG