Zamknij

Pogoda. IMGW wydał ostrzeżenia pierwszego stopnia

Redakcja
13.12.2018 07:26
Pogoda. IMGW wydał ostrzeżenia pierwszego stopnia
fot. Shutterstock

W trzech województwach obowiązują w czwartek rano ostrzeżenia pierwszego stopnia wydane przez Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ze względu na oblodzenie dróg i chodników.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Alerty, które IMGW wydał w środę wieczorem dla Warmii i Mazur, Podlasia oraz dla północnych powiatów Pomorza, ważne są do godz. 10.

PROGNOZA POGODY

W czwartek będzie zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami na północnym zachodzie oraz lokalnymi rozpogodzeniami. Miejscami słabe opady śniegu, a na wybrzeżu także deszczu ze śniegiem. Temperatura maksymalna od -3°C w rejonach podgórskich do 3°C na wybrzeżu. Wiatr słaby, na północy umiarkowany, z kierunków północnych. W Bieszczadach zamiecie i zawieje śnieżne.

W nocy z czwartku na piątek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i lokalnymi rozpogodzeniami. Miejscami słabe opady śniegu oraz gdzieniegdzie mgła ograniczająca widzialność do 200 metrów. Temperatura minimalna od -4°C do 1°C, w rejonach podgórskich oraz przy lokalnych rozpogodzeniach od -9°C do -5°C. Miejscami oblodzenie nawierzchni dróg i chodników. Wiatr słaby, na wybrzeżu umiarkowany, z kierunków wschodnich i północnych.

W Warszawie w czwartek zachmurzenie przeważnie duże. Możliwe słabe opady śniegu lub śniegu ziarnistego. Temperatura maksymalna około 1°C. Wiatr słaby, północny i północno-wschodni. W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Możliwe słabe opady śniegu lub śniegu ziarnistego. Temperatura minimalna około -2°C. Wiatr słaby, północny.

RadioZET.pl/IMGW/PAP/BM