Zamknij

Nadciąga załamanie pogody. Deszcz i śnieg zamiast słońca

Redakcja
17.10.2018 19:41
Zima
fot. STANISLAW KOWALCZUK/East News

Nadciąga radykalna zmiana pogody. Po kilkunastodniowej fali ciepłego powietrza, do Polski napłynie chłód, deszcz i śnieg. W przyszłym tygodniu aura może zmienić się na lekką zimową - podaje TVN Meteo. 

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Zagłosuj

Najgorsza pora roku to:

Liczba głosów:

Jak prognozują synoptycy, w czwartek rano należy uważać na mgły ograniczające widzialność do 200 m. Temperatura maksymalna od 18 do 21 stopni. Chłodniej gdzieniegdzie na wybrzeżu i terenach podgórskich: około 17 stopni. 

W piątek odczujemy pierwszy spadek temperatur. Wartości na termometrach będą wahać się od 14 do 17 stopni. Chłodniej gdzieniegdzie na północy i w dolinach sudeckich: 13 stopni. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-zachodni.

Pogoda. Deszcz, śnieg i ochłodzenie 

Weekend zapowiada się na chłodny i deszczowy. W ciągu dnia temperatury osiągną wartości między 8 a 11 stopni. - To będzie kolosalna zmiana, bo jesteśmy przyzwyczajeni do fajnej pogody - mówił na antenie TVN24 Tomasz Wasilewski.

W środę do Polski napłynie zimne powietrze pochodzenia arktycznego. Nasz kraj znajdzie się pod wpływem aktywnego niżu znad Skandynawii i Bałtyku - prognozuje TVN Meteo. Synoptycy zapowiadają opady deszczu i deszczu ze śniegiem. W górach może spać do 10-20 centymetrów śniegu. 

Zobacz także

Prognoza pogody na zimę 2018/19 zamieszczona w serwisie AccuWeather wskazuje, że ochłodzenie przyjdzie już w listopadzie. W drugim tygodniu miesiąca temperatura ma oscylować w granicach od 5 do 7 stopni Celsjusza. SPRAWDŹ PROGNOZĘ DŁUGOTERMINOWĄ.

RadioZET.pl/PAP/TVN Meteo/DG