Do Polski nadciąga ochłodzenie. Spadnie deszcz ze śniegiem, a nawet śnieg

Dominik Gołdyn
23.03.2019 20:22
Do Polski nadciąga ochłodzenie. Spadnie deszcz ze śniegiem, a nawet śnieg
fot. www.ventusky.com

Pogoda w Polsce zmienia się jak w kalejdoskopie. W ostatnich dniach w niemal całej Polsce obserwowaliśmy rozkwit wiosny. Prognoza pogody na najbliższy tydzień przewiduje spadek temperatur i opady deszczu ze śniegiem oraz mokrego śniegu. 

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Zagłosuj

Co wolisz?

Liczba głosów:

Jak informuje portal TVN Meteo, do Polski zbliża się masa chłodnego powietrza. Pierwszy moment ochłodzenia odczujemy już w poniedziałek. W całym kraju prognozowane spadnie deszcz, a na północy deszcz ze śniegiem. Synoptycy nie wykluczają opadów śniegu do 2-5 centymetrów. Temperatura maksymalna wyniesie od 5 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 11 na Podkarpaciu.

Pogoda we wtorek nie będzie zachęcała do wiosennych spacerów. Zdaniem synoptyków, czeka nas kolejny spadek temperatury. Termometry pokażą maksymalnie od 4 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 9 na Dolnym Śląsku. Uczucie chłodu będzie potęgował silny wiatr. Porywy będą sięgać 60 kilometrów na godzinę.

Kolejnego rozpogodzenia możemy spodziewać się w czwartek. W wielu miejscach termometry pokażą ponad 10 stopni Celsjusza. Zza chmur wyjrzy słońce. 

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ: Wiosenne przesilenie – prawdziwa dolegliwość czy sprytna wymówka?

RadioZET.pl/TVN Meteo/DG