Zamknij

Pogoda. Niedziela będzie pochmurna. 11-20 stopni na termometrach

Redakcja
04.11.2018 08:58
Pogoda. Niedziela będzie pochmurna. 11-20 stopni na termometrach
fot. Shutterstock

Niedziela będzie pochmurna z drobnymi przejaśnieniami. Dzień będzie jednak ciepły. Na termometrach zobaczymy od 11 do 20 st.C.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

W niedzielę będzie zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, lokalnie z rozpogodzeniami. Okresami możliwe słabe opady mżawki lub deszczu. Rano zanikająca mgła ograniczająca widzialność do 200 metrów. Temperatura maksymalna od 9°C miejscami na północy do 15°C, 16°C na południu kraju. Wiatr słaby i umiarkowany, nad morzem porywisty, wschodni i południowo-wschodni. W Karpatach i w Sudetach porywy wiatru do 60 km/h.

W nocy z niedzieli na poniedziałek zachmurzenie przeważnie duże, tylko na terenach podgórskich oraz w górach małe i umiarkowane. W całym kraju mgła ograniczająca widzialność do 200 metrów, lokalnie do 100 metrów. Na Pomorzu i Kujawach możliwa mżawka. Temperatura minimalna od 6°C na Suwalszczyźnie, 8°C w centrum i w kotlinach sudeckich, do 10°C na południu i nad morzem. Wiatr słaby, na zachodzie, południu i wybrzeżu także umiarkowany, południowo-wschodni. W Karpatach wiatr okresami dość silny, w porywach do 60 km/h, a w Sudetach do 70 km/h.

PROGNOZA POGODY

W Warszawie w niedzielę zachmurzenie duże, po południu z większymi przejaśnieniami. Przejściowo możliwe opady mżawki, a początkowo także mgła ograniczająca widzialność do 200 m. Temperatura maksymalna około 12°C. Wiatr przeważnie umiarkowany, wschodni i południowo-wschodni. W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i rozpogodzeniami. Lokalnie mgła ograniczająca widzialność do 200 metrów. Temperatura minimalna około 9°C. Wiatr na ogół słaby, południowo-wschodni. 

RadioZET.pl/PAP/BM