Zamknij

Pogoda. Niedziela chłodna i deszczowa

Redakcja
28.10.2018 08:30
Pogoda. Niedziela chłodna i deszczowa
fot. Shutterstock

Niedziela będzie chłodna i deszczowa. Miejscami możliwy także silny wiatr. Na termometrach od 5 do 15 st. C.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

W niedzielę zachmurzenie duże, na północy i południowym wschodzie kraju okresami większe przejaśnienia. Na północnym zachodzie i krańcach północnych miejscami słabe przelotne opady deszczu, na Pomorzu możliwy deszcz ze śniegiem. Na pozostałym obszarze kraju opady deszczu jednostajne, okresami o natężeniu umiarkowanym. W pasie od Dolnego Śląska i Opolszczyzny, przez Ziemię Łódzką, Mazowsze, po południowe Podlasie i północną Lubelszczyznę suma opadów do 15-20 mm, a na Przedgórzu Sudeckim do 25 mm. W Sudetach Zachodnich opady deszczu przechodzące w deszcz ze śniegiem i śnieg. Temperatura maksymalna od 5 st. do 8 st., tylko na krańcach południowo-wschodnich od 13 st. do 16 st. Wiatr słaby i umiarkowany, nad morzem okresami dość silny, na wybrzeżu i Podkarpaciu porywisty, na Podhalu w porywach do 65 km/h, północno-wschodni. W Tatrach porywy wiatru do 100 km/h.

W nocy zachmurzenie przeważnie duże. Na północnym zachodzie i krańcach północnych słabe opady deszczu, a na północnym wschodzie także deszczu ze śniegiem. Na pozostałym obszarze opady deszczu, miejscami o natężeniu umiarkowanym, prognozowana suma opadów do 10-15 mm, a na wschodzie Mazowsza i na Podlasiu do 20 mm. Temperatura minimalna od 1 st., 3 st. na północy kraju do 9 st. w Małopolsce i na Zamojszczyźnie, cieplej na krańcach południowo-wschodnich: 11 st., 13 st. Wiatr słaby i umiarkowany, nad morzem okresami dość silny, niemal w całym kraju porywisty, nad morzem oraz w Tatrach w porywach do 60 km/h, północno-wschodni, na Podkarpaciu skręcający na południowy.

PROGNOZA POGODY

W niedziele w Warszawie zachmurzenie całkowite z przejaśnieniami. Opady deszczu, okresami o umiarkowanym natężeniu. Prognozowana suma opadów do 20 mm. Temperatura maksymalna około 7 st. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-wschodni.

RadioZET.pl/PAP/BM