"Pirmin" nad Polską. Nadciąga zmiana pogody. IMGW wydaje alerty

Redakcja
03.02.2019 10:33
"Pirmin" nad Polską. Nadciąga zmiana pogody. IMGW wydaje alerty
fot. PAP

Pogoda w niedzielę. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia przed intensywnymi opadami śniegu. W niektórych regionach Polski spodziewane są roztopy.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Pogoda w niedzielę, 3 lutego to prawdziwy rollercoaster. Od Dolnego Śląska po Pomorze, czekają nas opady śniegu, chwilami intensywne. Lokalnie spadnie nawet 20 cm śniegu. Na zachodzie, północy i w centrum temperatura około zera. Na wschodzie ciepło, nawet 15 stopni Celsjusza. Pogodę nad Polską kształtuje się niż o nazwie "Pirmin".

Pogoda. Gdzie spadnie śnieg? 

IMGW stopnia drugiego przed intensywnymi opadami śniegu w województwie dolnośląskim dotyczy powiatów wałbrzyskiego, kamiennogórskiego, jeleniogórskiego, lwóweckiego. Stopień drugi oznacza, że przewiduje się warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować duże straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia.

Ostrzeżenie stopnia pierwszego przed intensywnymi opadami śniegu w woj. dolnośląskim dotyczy powiatów: kłodzkiego, ząbkowickiego, dzierżoniowskiego, świdnickiego, jaworskiego, złotoryjskiego, legnickiego, bolesławieckiego, lubańskiego, zgorzeleckiego.

pogoda
fot. Pogodynka

Ostrzeżenie przed roztopami pierwszego stopnia wydano dla woj. podlaskiego (z wyjątkiem powiatu siemiatyckiego), południowej części woj. małopolskiego (powiaty: tatrzański, nowotarski, suski, nowąsądecki), wschodniej części woj. warmińsko-mazurskiego (powiaty: piski, mrągowski, giżycki, węgorzewski, gołdapski, olecki, ełcki) oraz w województwie śląskim dla powiatu żywieckiego.

Jaka pogoda czeka nas w niedzielę 3 lutego? 

Temperatura maksymalna od 0 st., 1 st. miejscami na Pomorzu i w kotlinach sudeckich do 6 st. w centrum i na południu, cieplej na południowym wschodzie od 7 st. do 12 st. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków południowych i zachodnich. Na Podkarpaciu porywy wiatru do 70 km/h. w Karpatach Wschodnich do 100 km/h, a w Zachodnich do 90 km/h.

Zobacz także

W niedzielę w Warszawie zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, okresami opady deszczu. Temperatura maksymalna 6 st. Wiatr przeważnie słaby zmienny. W nocy zachmurzenie duże, na wschodzie okresami opady deszczu i deszczu ze śniegiem. Temperatura minimalna 1 st. Wiatr słaby, północno-zachodni. 

RadioZET.pl/IMGW/PAP/DG