Zamknij

Burze z opadami krupy lodowej i mróz. Potężny niż nadciąga nad Polskę

Dominik Gołdyn
24.03.2019 16:28
Burze z opadami krupy lodowej i mróz. Potężny niż nadciąga nad Polskę
fot. LUKASZ SOLSKI/East News

Koniec wiosennej aury. Do Polski zbliża się potężny niż znad Atlantyku. Wrócą opady śniegu i mróz. Lokalnie wystąpią burze z opadami krupy lodowej.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Pogoda w Polsce będzie kształtowana przez płytki niż znad południowego Bałtyku, w strefie przemieszczającego się z zachodu na wschód kraju frontu atmosferycznego. Za frontem napłynie chłodne polarne morskie powietrze. 

Pogoda na 25 marca. Burze i mróz w nocy 

Pogoda w poniedziałek nie będzie przypominała wiosennej, słonecznej aury. Synoptycy prognozują przelotne opady deszczu, w północnej połowie kraju oraz w obszarach podgórskich również deszczu ze śniegiem, a na krańcach północno-wschodnich i wysoko w górach także śniegu. Lokalnie wystąpią burze z opadami krupy lodowej.

Temperatura maksymalna od 5 st. miejscami na północy kraju do 10 st. na południu. W nocy z poniedziałku na wtorek przelotne opady deszczu, przechodzące w deszcz ze śniegiem i gdzieniegdzie śnieg, stopniowo od północnego zachodu zanikające. W górach opady śniegu.

Zobacz także

Temperatura minimalna od -2 st. na krańcach północno-wschodnich, Pomorzu i w obszarach podgórskich, do 0 st., 1 st. na przeważającym obszarze i 3 st. nad morzem. 

Jaka pogoda we wtorek, 26 marca? 

We wtorek miejscami przelotne opady deszczu, deszczu ze śniegiem oraz śniegu, zwłaszcza na północnym wschodzie. Temperatura maksymalna od 3 st., 4 st. na Podhalu i północnym wschodzie i 5 st. na północy do 6 st., 9 st. na pozostałym obszarze. Wiatr umiarkowany, okresami dość silny, w porywach do 60 km/h, na wschodnim wybrzeżu do 70 km/h, północno-zachodni.

RadioZET.pl/PAP/DG