Zamknij

Pogoda. Intensywny deszcz i burze

Redakcja
27.04.2019 08:19
Pogoda. Intensywny deszcz i burze
fot. Shutterstock

W sobotę w wielu miejscach czekają nas intensywne opady deszczu i burze. Powieje także porywisty wiatr. Na termometrach do 26 stopni Celsjusza. 

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

W sobotę będzie zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Miejscami przelotne opady deszczu, a na wschodzie i w centrum kraju po południu także burze. Prognozowana wysokość opadów w czasie burz: od 10 mm do 15 mm w centrum i na wschodzie kraju oraz do 20 mm w Małopolsce i na Podkarpaciu. Temperatura maksymalna od 14°C do 19°C w zachodniej połowie kraju i od 20°C do 26°C we wschodniej połowie; chłodniej na Podhalu i Pomorzu zachodnim około 11°C,13°C. Wiatr umiarkowany, miejscami porywisty, z kierunków zachodnich. W czasie burz w porywach do 60 km/h.

W nocy z soboty na niedzielę zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Miejscami przelotne opady deszczu, a początkowo na północnym wschodzie kraju miejscami burze. Na południowym wschodzie oraz na Pomorzu, opady okresami o natężeniu umiarkowanym i tam prognozowana suma opadów od 10 mm do 15 mm. Temperatura minimalna od 4°C, 5°C w kotlinach górskich do 7°C, 9°C na przeważającym obszarze kraju; nieco cieplej na północnym wschodzie, do 11°C. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-zachodni i zachodni. W czasie burz w porywach do 60 km/h.

>>>PROGNOZA POGODY<<<

W Warszawie w sobotę zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Możliwe przelotne opady deszczu, a po południu także burze. Temperatura maksymalna 22°C. Wiatr umiarkowany, okresami porywisty, z kierunków zachodnich. Podczas burz możliwe porywy wiatru do 60 km/h. W nocy pochmurno z przelotnymi opadami deszczu. Temperatura minimalna 10°C. Wiatr na ogół słaby, północno-zachodni.

RadioZET.pl/PAP