Zamknij

Pogoda. Opady deszczu i burze. Na termometrach do 21 stopni Celsjusza

Redakcja
29.04.2019 06:49
Pogoda. Opady deszczu i burze. Na termometrach do 21 stopni Celsjusza
fot. Shutterstock

W poniedziałek czekają nas opady deszczu i burze. Miejscami może powiać silniejszy wiatr. Na termometrach od ok. 8 st. na Podhalu, 11 st., 15 st. na południu i w strefie nadmorskiej, do 17 st., 21 st. na przeważającym obszarze.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

W poniedziałek na północy zachmurzenie małe i umiarkowane. Na pozostałym obszarze zachmurzenie przeważnie duże, miejscami opady deszczu, zwłaszcza na obszarze od południowej i środkowej części Lubelszczyzny, przez południowe Mazowsze, Ziemię Świętokrzyską, południe Ziemi Łódzkiej, po Górny Śląsk i północną Małopolskę, gdzie opady deszczu okresami będą o natężeniu umiarkowanym i ich wysokość wyniesie do 20 mm, lokalnie 30 mm. Temperatura maksymalna od ok. 8 st. na Podhalu, 11 st., 15 st. na południu i w strefie nadmorskiej, do 17 st., 21 st. na przeważającym obszarze. Wiatr na południu na ogół słaby, zachodni, na pozostałym obszarze umiarkowany, na wybrzeżu także dość silny i porywisty, z kierunków północnych.

W nocy w północnej połowie kraju zachmurzenie małe i umiarkowane, na pozostałym obszarze duże i miejscami, zwłaszcza na południu, opady deszczu. W Małopolsce i na Podkarpaciu przewidywana wysokość opadów do 15 mm. Temperatura minimalna od 3 st., 6 st. na północy do 9 st., 11 st. na południu. Wiatr przeważnie umiarkowany, na wybrzeżu porywisty, tylko na południu na ogół słaby, północno-wschodni i północny.

>>>PROGNOZA POGODY<<<

W Warszawie w poniedziałek zachmurzenie duże, po południu większe przejaśnienia. Początkowo możliwy słaby deszcz. Temperatura maksymalna 18 st. Wiatr słaby i umiarkowany, po południu porywisty, północno-wschodni i wschodni. W nocy zachmurzenie umiarkowane, początkowo okresami duże i wówczas lokalnie możliwy słaby deszcz. Temperatura minimalna 8 st. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-wschodni.

RadioZET.pl/PAP