Zamknij

Pogoda. Opady i porywisty wiatr

Redakcja
14.01.2019 07:15
Pogoda. Opady i porywisty wiatr
fot. Shutterstock

Pochmurny początek tygodnia. W całym kraju opady śniegu, a miejscami porywisty wiatr. Temperatura przekroczy 0°C.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

W poniedziałek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami na zachodzie i północy. Przelotne opady śniegu. Na terenach podgórskich prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej o 5 cm, wysoko w górach o 10 cm. Temperatura maksymalna od 0°C do 2°C, na terenach podgórskich około -2°C. Później prognozowany jest spadek temperatury. Wiatr umiarkowany i dość silny, okresami silny i bardzo silny (od 35 km/h do 55 km/h), w porywach do 90 km/h, na wybrzeżu w porywach do 100 km/h, północno-zachodni i zachodni. Wiatr będzie powodował zawieje i zamiecie śnieżne.

W nocy zachmurzenie duże i umiarkowane. Przelotne opady śniegu. Temperatura minimalna od -6°C na południowym wschodzie do -3°C w centrum i 1°C nad samym morzem, na Podhalu około -7°C. Wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach do 70 km/h, na wybrzeżu silny i bardzo silny (od 35 km/h do 55 km/h), w porywach do 90 km/h, lokalnie do 100 km/h, północno-zachodni i zachodni. Wiatr będzie powodował zawieje i zamiecie śnieżne.

PROGNOZA POGODY

W Warszawie, w poniedziałek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Początkowo opady deszczu ze śniegiem, później przelotne opady śniegu. Temperatura maksymalna 2°C wystąpi w pierwszej połowie dnia. Wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach do 70 km/h, zachodni i północno-zachodni. Okresami wiatr będzie powodował zawieje śnieżne.

W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Przelotne opady śniegu. Temperatura minimalna -3°C. Wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach do 60 km/h, zachodni. Okresami wiatr będzie powodował zawieje śnieżne.

RadioZET.pl/PAP/BM