Zamknij

Pogoda. Opady śniegu i porywisty wiatr

Redakcja
04.01.2019 07:06
Pogoda. Opady śniegu i porywisty wiatr
fot. Shutterstock

W piątek w wielu miejscach opady deszczu ze śniegiem i deszczu. Temperatura maksymalna od 0°C, 1°C na wschodzie do 5°C, 6°C na zachodzie kraju. Wiatr będzie umiarkowany i porywisty.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

W piątek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, tylko na południowym wschodzie kraju całkowite. Na południowym wschodzie opady śniegu, miejscami o natężeniu umiarkowanym i tutaj przyrost pokrywy śnieżnej do 10-15 cm. Na pozostałym obszarze opady deszczu ze śniegiem i deszczu, jedynie na Kaszubach oraz wschodzie Mazowsza i Podlasiu śniegu. Temperatura maksymalna od 0°C, 1°C na wschodzie do 5°C, 6°C na zachodzie kraju. Wiatr będzie umiarkowany i porywisty, nad morzem dość silny, w porywach do 60 km/h, północny i północno-zachodni. Wysoko w górach wiatr powodował będzie zamiecie i zawieje śnieżne.

W nocy zachmurzenie całkowite lub duże. Na północnym zachodzie i zachodzie opady deszczu lub deszczu ze śniegiem, na pozostałym obszarze śniegu, na południowym wschodzie okresami o natężeniu umiarkowanym. Prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej: na północnym wschodzie oraz w centrum kraju do 6 cm, 8 cm, na południowym wschodzie oraz w Karpatach do 10 cm - 15 cm. Na Pomorzu Gdańskim oraz północnym wschodzie miejscami możliwe opady marznące, powodujące gołoledź.

Temperatura minimalna od -5°C, -4°C na południowym wschodzie do 2°C, 3°C na północnym zachodzie i wybrzeżu. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, nad morzem dość silny i porywisty, południowo-zachodni i zachodni, w drugiej części nocy od zachodu skręcający na północno-zachodni. Wysoko w górach wiatr powodował będzie zamiecie i zawieje śnieżne.

PROGNOZA POGODY

W Warszawie w piątek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Przelotne opady śniegu. Temperatura maksymalna -1°C. Wiatr umiarkowany, w porywach do 55 km/h, północno-zachodni. W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Przelotne opady śniegu. Temperatura minimalna -5°C. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-zachodni.

RadioZET.pl/PAP/BM