Zamknij

Pogoda. Pochmurna aura i deszcz ze śniegiem

Redakcja
28.01.2019 06:42
Pogoda. Pochmurna aura i deszcz ze śniegiem
fot. Shutterstock

W poniedziałek czeka nas zachmurzenie. Miejscami możliwe opady deszczu ze śniegiem. Temperatura sięgnie maksymalnie 4°C.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

W poniedziałek będzie zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Miejscami opady deszczu ze śniegiem i deszczu, na północnym wschodzie w centrum oraz miejscami na południu opady marznącego deszczu lub mżawki powodujące gołoledź. W górach opady śniegu. Temperatura maksymalna od -1°C na północnym wschodzie i na Podhalu do 4°C na południowym zachodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków południowych. W górach porywy wiatru do 70 km/h i tam zawieje i zamiecie śnieżne.

W nocy z poniedziałku na wtorek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i opadami śniegu. We wschodniej połowie kraju, na zachodnim wybrzeżu oraz miejscami na południu także deszczu ze śniegiem, a lokalnie marznącego deszczu powodującego gołoledź. Lokalnie mgła ograniczająca widzialność do 300 metrów. Temperatura minimalna od -3°C do 0°C; chłodniej na Podhalu około -5°C. Wiatr słaby i umiarkowany, nad morzem okresami dość silny i porywisty, z kierunków południowych i zachodnich. W górach wiatr będzie powodował zawieje i zamiecie śnieżne.

PROGNOZA POGODY

W Warszawie w poniedziałek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Okresami słabe opady śniegu lub deszczu ze śniegiem. Rano możliwe opady marznącego deszczu powodujące gołoledź. Temperatura maksymalna 1°C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-wschodni. W nocy zachmurzenie duże. Okresami opady śniegu. Temperatura minimalna -1°C. Wiatr słaby, południowy i południowo-zachodni.

RadioZET.pl/PAP/BM