Pogoda. Pochmurno i deszczowo

Redakcja
26.09.2018 07:05
Pogoda. Pochmurno i deszczowo
fot. Shutterstock

W środę w większości regionów będzie pochmurno. Możliwe są także przelotne opady deszczu i silny wiatr. Temperatura maksymalna od 11°C na wschodzie i terenach podgórskich do 16°C na Dolnym Śląsku i na zachodzie wybrzeża.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

W środę zachmurzenie małe i umiarkowane, okresami duże. Na północy, w centrum i na wschodzie przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna od 11°C na wschodzie i terenach podgórskich do 16°C na Dolnym Śląsku i na zachodzie wybrzeża. Wiatr na południu kraju na ogół słaby, poza tym umiarkowany i dość silny, w porywach do 65 km/h, na wybrzeżu okresami silny, od 35 km/h do 50 km/h, w porywach do 85 km/h, południowo-zachodni i zachodni.

W nocy zachmurzenie umiarkowane i duże. Miejscami, z wyjątkiem krańców zachodnich oraz Śląska i zachodniej Małopolski, słabe opady deszczu. Temperatura minimalna od 8°C do 13°C, w kotlinach górskich od 2°C do 7°C. Wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach do 65 km/h, na zachodnim wybrzeżu okresami silny, od 30 km/h do 45 km/h, w porywach do 70 km/h, zachodni. Na wschodnim wybrzeżu wiatr silny, od 40 km/h do 50 km/h, w porywach do 95 km/h, zachodni.

Prognoza pogody

W Warszawie w środę zachmurzenie umiarkowane i duże. Przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna 13°C. Wiatr umiarkowany, okresami porywisty, południowo-zachodni. W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Przelotne opady deszczu. Temperatura minimalna 11°C. Wiatr umiarkowany, okresami porywisty, zachodni.

RadioZET.pl/PAP/BM