Zamknij

Pogoda. Pochmurno w całym kraju. Możliwe opady

Redakcja
19.10.2018 07:15
Pogoda. Pochmurno w całym kraju. Możliwe opady
fot. Shutterstock

W piątek maksymalna temperatura sięgnie 19°C. Na terenie całej Polski będzie jednak pochmurno. Możliwe są także niewielkie opady deszczu.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

W piątek zachmurzenie umiarkowane i duże. Rano miejscami zanikające mgły ograniczające widzialność do 100 metrów. Miejscami na zachodzie i na północnym wschodzie słabe opady deszcz lub mżawki. W górach przelotne opady deszczu, w Tatrach wysokość opadów do 10 mm. Temperatura maksymalna od 12°C, 14°C na północy, 16°C w centrum do 18°C na południu. Wiatr słaby, na wybrzeżu także umiarkowany, północno-zachodni i północny.

Prognoza pogody

W nocy zachmurzenie umiarkowane i duże, tylko na północnym wschodzie lokalne rozpogodzenia. Miejscami na południu oraz w centrum kraju słabe opady deszczu lub mżawki. Nad ranem niewielki deszcz możliwy także na wschodnim wybrzeżu. Miejscami silne zamglenia lub mgły ograniczające widzialność do 200 m. Temperatura minimalna od 0°C, 3°C na północnym wschodzie, 4°C, 6°C na północy i zachodzie do 9°C na południu i nad morzem, na Dolnym Śląsku lokalnie 10°C. Na krańcach północno-wschodnich przygruntowe przymrozki do -3°C. Wiatr słaby, na wybrzeżu także umiarkowany, z kierunków północnych i zachodnich.

W Warszawie w piątek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Początkowo mgła. Temperatura maksymalna 16°C. Wiatr słaby, północny i północno-zachodni.

RadioZET.pl/PAP/BM