Pogoda. Pochmurno. Miejscami deszcz ze śniegiem

Redakcja
22.11.2018 07:22
Pogoda. Pochmurno. Miejscami deszcz ze śniegiem
fot. Shutterstock

Czwartek będzie pochmurny. Miejscami popada deszcz ze śniegiem. Na termometrach od -2°C na Suwalszczyźnie do 3°C na zachodnim wybrzeżu.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

W czwartek na południu i południowym zachodzie Polski zachmurzenie duże, możliwe słabe opady śniegu i mżawki, początkowo marznącej, powodującej gołoledź. Na pozostałym obszarze zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, na krańcach zachodnich możliwe słabe opady śniegu. Temperatura maksymalna od -2°C na Suwalszczyźnie do 2°C na zachodzie i południu i 3°C na zachodnim wybrzeżu. Wiatr przeważnie słaby, miejscami, zwłaszcza na wybrzeżu zachodnim oraz południowym wschodzie umiarkowany, wschodni i północno-wschodni.

W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i rozpogodzeniami, głównie w północnej połowie kraju. Na południowym zachodzie, zwłaszcza na Przedgórzu Sudeckim, słabe opady śniegu lub marznącej mżawki, powodującej gołoledź. Gdzieniegdzie mgły, lokalnie mgły marznące, ograniczające widoczność do 200 m. Temperatura minimalna od -7°C na Podlasiu do -3°C w centrum i około 0°C na zachodzie i na wybrzeżu. Wiatr słaby, przeważnie południowo-wschodni i wschodni.

Prognoza pogody

W czwartek w Warszawie zachmurzenie umiarkowane, okresami duże. Temperatura maksymalna 1°C. Wiatr słaby, wschodni. W nocy zachmurzenie umiarkowane. Temperatura minimalna -3°C. Wiatr słaby, południowo-wschodni.

RadioZET.pl/PAP/BM