Pogoda. Północna i południowa Polska z oblodzeniami. Zza chmur wyjrzy słońce

Redakcja
05.12.2018 07:36
Pogoda. Północna i południowa Polska z oblodzeniami. Zza chmur wyjrzy słońce
fot. Shutterstock

IMGW wydał we wtorek ostrzeżenia pierwszego stopnia przed silnym wiatrem i oblodzeniem. Obowiązują one w regionach: zachodniopomorskim, pomorskim, śląskim, małopolskim i podkarpackim. W ciągu dnia słońce będzie przebijać się zza chmur. Na termometrach od 0°C na Podkarpaciu do 4°C w centrum i nad morzem oraz do 6°C na Dolnym Śląsku.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

W środę w kraju zachmurzenie umiarkowane i duże. Początkowo w rejonach podgórskich Małopolski i Podkarpacia opady śniegu, a na Podlasiu i Warmii możliwe słabe opady deszczu marznącego powodującego gołoledź. Temperatura maksymalna od 0°C na Podkarpaciu do 4°C w centrum i nad morzem oraz do 6°C na Dolnym Śląsku. Wiatr słaby i umiarkowany, okresami porywisty, zachodni i północno-zachodni.

W nocy zachmurzenie umiarkowane i duże. Na południu kraju miejscami mgła ograniczająca widzialność do 300 m. Nad ranem na zachodzie kraju opady deszczu ze śniegiem i deszczu, miejscami zwłaszcza na Dolnym Śląsku i na Ziemi Lubuskiej opady marznące powodujące gołoledź. Temperatura minimalna od -4°C na Dolnym Śląsku i Opolszczyźnie do 2°C na Pomorzu zachodnim, w rejonach podgórskich od -7 do -5°C. Wiatr słaby i umiarkowany, za zachodzie kraju okresami porywisty, we wschodniej połowie kraju z zachodu, na pozostałym obszarze południowo-wschodni skręcający na południowy.

PROGNOZA POGODY

W środę w Warszawie zachmurzenie umiarkowane. Temperatura maksymalna 3°C. Wiatr początkowo umiarkowany i porywisty, później słaby, zachodni skręcający na północno-zachodnich. W nocy zachmurzenie umiarkowane. Temperatura minimalna -1°C. Wiatr słaby, zachodni.

RadioZET.pl/IMGW/PAP/BM