Zamknij

Pogoda. Poranne mgły. Na wschodzie opady deszczu i burze

Redakcja
10.09.2018 07:07
Pogoda. Poranne mgły. Na wschodzie opady deszczu i burze
fot. Pixabay

W poniedziałek czekają nas poranne mgły. Ograniczona widoczność wystąpi głównie w – Siedlcach, Kielcach, Mławie, Olsztynie, Nowym Sączu i Lesku. We wschodniej Polsce możliwe opady deszczu i burze. W pozostałej części kraju będzie pogodnie.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

W poniedziałek w kraju zachmurzenie małe i umiarkowane, na wschodzie i w Karpatach okresami duże i miejscami tam niewielkie przelotne opady deszczu, a na Podlasiu możliwe także burze. Pod wieczór na Nizinie Szczecińskiej wzrost zachmurzenia do dużego, aż do wystąpienia słabego deszczu.

Rano miejscami mgła, ograniczająca widzialność do 200 m. Temperatura maksymalna od 22 st. na północnym wschodzie i na południowym wschodzie, do 25 st. na Ziemi Lubuskiej, w Wielkopolsce i na Śląsku. Chłodniej miejscami nad morzem i na Pogórzu Karpackim: od 20 do 22 st. Wiatr słaby, na wybrzeżu zachodnim okresami umiarkowany, przeważnie z kierunków zachodnich.

W nocy na zachodzie i północnym zachodzie zachmurzenie umiarkowane wzrastające do dużego i miejscami, zwłaszcza na Pomorzu i na Warmii niewielkie przelotne opady deszczu. Na pozostałym obszarze kraju zachmurzenie małe i umiarkowane, ale nad ranem miejscami silne zamglenia, a lokalnie także mgła, ograniczająca widzialność do 300 m. Temperatura minimalna od 12 st. na wschodzie i północnym wschodzie, a na Podlasiu lokalnie 10 st., do 15 st. na zachodzie i wybrzeżu. Wiatr słaby, na wybrzeżu umiarkowany, przeważnie z kierunków zachodnich.

Prognoza pogody

W poniedziałek w Warszawie zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura maksymalna około 24 st. Wiatr słaby, północno-zachodni. W nocy zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura minimalna około 13 st. Wiatr słaby, z kierunków zachodnich.

RadioZET.pl/PAP/BM