Pogoda. Powrót mrozów i opadów śniegu

Redakcja
19.01.2019 08:22
Pogoda. Powrót mrozów i opadów śniegu
fot. PAP

Pogoda w sobotę. To nie będzie ciepły dzień. Od -3 stopni Celsjusza na wschodzie i południu Polski do 2 stopni na plusie na wybrzeżu i zachodzie. Na północy możliwe są słabe opady śniegu. 

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Jak podaje IMGW, środkowa i południowo-wschodnia Europa jest pod wpływem wyżu z centrum nad Karpatami. Nad pozostałym obszarem kontynentu dominują niże. Polska znajduje się w zasięgu wspomnianego wyżu. Z zachodu i północnego zachodu napływa chłodna polarna morska masa powietrza.

Pogoda w sobotę 

W sobotę zachmurzenie umiarkowane, okresami duże. Na północy kraju słabe, przelotne opady śniegu. Temperatura maksymalna od -3 st. na południowym wschodzie, około 0 st. w centrum do 2 st. na zachodzie i nad morzem. Wiatr słaby, na północy umiarkowany okresami porywisty, południowo-zachodni i południowy.

W nocy miejscami ma północy, północnym wschodzie i krańcach południowych słabe opady śniegu. Temperatura minimalna od -11 st. na północnym wschodzie i w rejonach podgórskich Sudetów i Tatr, około -4 st., -6 st. w centrum do -1 st. nad morzem. 

W sobotę w Warszawie zachmurzenie umiarkowane. Temperatura maksymalna 1 st. Wiatr słaby, południowo-zachodni. Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1009 hPa i nieznacznie będzie się wahać.

RadioZET.pl/PAP/DG